God eftermiddag alla goingar!
Massa möten idag, så jag har bara hunnit in & läsa lite då & då, men inte skriva...
Lappis - vadinihelskotta ska kärringen hos dig att göra
Det är så OTROLIGT mkt din tur nu!!! Du tillsammans med Frejis & Sweet - fast du har nästan första-tjing i "min värld", eftersom du är äldre än F & S. Gott att du börjat dra tag i ivf'en iaf! Du är fenomenal på att ta nya tag!
Pirr - vad gott att du inte spytt idag, utan "bara" mått illa! Kan tänka mig att det blir lite av känslan "man får vara glad för det lilla"
Tinga - jädrans osis med annalkande förkylning nu innan ditt lopp. Men Muggles huskur hjälper - jag har kört den flera ggr jag med! Dock gjirde jag misstaget att testa Enchinagrad (eller vad det heter ) en gång & blev fullständigt utslagen & fick värsta andnöden. Tydligen innehåller Echinagrad ämnen från blomman "stormhatt" som i sin tur är nära släkt med prästkrage, som jag är superallergisk mot... Ingen höjdarupplevelse, vill jag lova! Så om du är det minsta allergisk mot prästkragar etc, skippa alla dylika förkylningspreparat...!
Fnissade förresten gott åt det där du ( & även Telis ) skrev om att du har stenkoll på alla, eftersom du smygläst länge. Samma sak här! Jag hoppade in & läste då & då förra hösten & sent i vintras klev jag äntligen ut ur garderoben
Syrran, jättekul att läsa det du skrev om ditt jobb - rena kinesiskan, men misstänker att det skulle vara samma sak på mitt jobb
Alla jobb har sin terminologi & sina förkortningar!
Liten, om det är till ngn tröst - känner igen mig jättemkt i humörsvängningarna du beskrev. Det går verkligen upp & ner. Redan från början är jag lättrörd som person & nu med alla hormonerna i kroppen så blir det ju knappast lindrigare!
Muggles, jag tiger som muren om "vattnet" ikväll!
Håller även tummarna att det inte ska regna under konserten, vore himla synd! Kul att du bokat upp dig på lite av varje de närmaste dagarna - lika bra att "keep up the good spirit" så länge det går! Lite tight denna veckan, men kanske ska försöka få till en lunch nästa vecka, om inget händer innan dess?
Apropå hur långt innan man slutar jobba, så är min plan att sluta ca två veckor före BF. Får väl snåla med dagarna under de två veckorna, så att man inte slösar för mkt av dem då! Fick förresten papper från F-kassan igår - nu tvingas man snart in i den djungeln med
Cissi, kul att du kikar in & skoj att höra att allting flyter så bra med Silverfirren!