• nu är jag fruL

    När märker man av det?

    Ja just det tjejer när märker man av att man blivit gravid? Och hur märker man av att man har ÄL?

    Japp ni gissar rätt här är tråden där vi jagar vi aladåber, ägg, simmare och pluss

    Här fortsätter vi. Vi kom upp i över 12000 inlägg om hur man märker av när man blivit gravid. Och hur man blir gravid. Här delar vi allt, tips, trix, sorg och glädje. jakten på de befruktade ägget är en berg och dalbana HÄNG MED!

    MEN om ni tänkt bara sticka in huvudet en gång och berätta att ni plussat! Gör INTE det. Här kämpar vi tillsammans i både med och motgång.

    Välkomna alla nya och gamla!

  • Svar på tråden När märker man av det?
  • Page

    Det är förövrigt mycket viktig kunskap att ha reda på att Saida har kolatvippen! Du borde verkligen lägga forskningen åt sidan och uppdatera dina kunskaper.

    MEN, om jag inte minns helt fel så arbetar Saidas dotter som spådam också!

  • sweetstreet

    Page du har mail!!! :)

  • Snart så....

    Hahahahha tack sweet, du har gjort så man fick en härlig tisdags morgon med skratt :)
    på dig :)

    Tycker lite synd om Frullan när hon kommer tillbaka och har massa nya ord att lära sig :D :D våtmark, sumpmark, öken.....

    Cici, hur gick det?? *nyfiken*

    Page, låter misstänk likt hur jag och Cicci hade innan BIM

  • Liten med Mindre

    Åh - måste få ansluta sig till gänget som gillar semlor. Lagom i alla fall. Eller tillräckligt för att ställa mig och baka bullar igår kväll när jag kom hem. För hembakt ska det vara. Med en tallrik soppa innan. Soppan blev också gjort och står färdig att kryddas på lite ikväll och värmas.

    Känner mig SÅÅÅÅ duktig (måste få skryta lite) och huslig. Riktigt vuxet att förbereda mat så där (tycker jag). :)

    Hur går det för er som muffar? Nyfiken i en strut här! (Kravlar snart över kanten på struten och kommer och tvångstestar er. :D eller kanske inte...)

  • Snart så....

    Hade en trött-kväll igår, somande 18,30 efter middagen, vaknade 20,30 och tittade på tv till 22 och sen somnade jag igen.
    Vaknade inte ens när sambon gick upp

    Skumt men är lika trött idag :(

  • Snart så....

    Åhhhh semlor, får nog köpa en till mig själv. Sambon har just kommit in i sin bantar-fas

  • Snart så....

    hahahah Mindre, det är dig man ska våldgästa ikväll för att få hembakta semlor :D

  • Snart så....

    P&P i Farsta har varit stängd i omgångar därför jag har inte masat mig dit. Ska ta en repa och kolla om de har öppnat igen :)

  • Snart så....

    Lappis, Sweet & Page, hur går det med BIM???

Svar på tråden När märker man av det?