• Gemma

    Bekännelser

    Kom till mamma.

  • Svar på tråden Bekännelser
  • Amelle

    Oooh, tjusig bröllopsoutfit! Innan du helt dissar din tunikeklänning så kan du ju tänka på att blommigt är hett i vår och att det även på sommaren kan vara skönt med långärmat, tex om man fått lite för mycket sol?

  • Lapinette

    Amelle - kan man få för mycket sol??!!

    Jag tror bara jag är så jäkla desperat just nu för jag har verkligen försökt hitta kläder men det är inget som "passar" fröken just nu. Har tittat, provat och så står jag där i provhytten och känner ..nnnnneeeeeej, den är för si, den är för så. Sen har jag lite svårt för det här "gravid" modet. Allt ser ut som ett hus på mig.

  • Amelle

    Hmmm, jag förstår vad du menar. Ibland är det inget som duger :)

  • Efter 11 år är det min tur

    Dagens bekänelse: försöker vara duktig med VV....idag tog jag en kanelbulle med bregott på.....gud va gott men vilken ångest!!

  • agni

    Sitter på jobbet å fantiserar iväg..får inget gjort! Är lite halvt hjärndöd av att sitta i möte hela förmiddan öörrk! Skulle helst vilja ta en tjejfika, men ja känner ingen här i stan. Det där med chokladsås låter trevligt..själv trycker jag en påse godis...hmm måste sluta käka godis jämt, man blir ju så himla trött! hmm Kaffe:)
    Kan bekänna att jag absolut borde va effektiv på jobbet nu, men egentligen tänker jag bara på varför min m2b inte smsar t-bax.. herregud va tragisk jag är:)

  • Lapinette

    Amelle - är tillbaka efter den sista dragningen. Idag tänker jag INTE jobba över utan ta en sväng i Sturegallerian innan pumpen. Känner att jag är värd något nytt. Kom på att det är brunch dagen efter bröllopet och måste ju ha något vettigt att sätta på mig då. Alla ursäkter är bra ursäkter .

    Undrar hur lång tid det ska ta innan de andra tjejerna hittar hit?

  • sowa65

    nu har jag ätit upp min dotters dumlekolor som blev över i lördags......... Mums!

  • Amelle

    Du har så rätt Lapinette, hur skulle det se ut att komma till brunchen i en gammal trasa

    Träning blir det här med!

  • Lapinette

    Ha en bra kväll och så får vi se om Zea, Iza och förhoppningar hittar hit under kvällen. Jag ska INTE logga in mig på någon data ikväll utan ta ett glas Chablis med maken efter träningen och luta mig tillbaka i soffan.

  • Amelle

    Chablis låter inte fel, vi ska äta middag med mamen efter träningen och sen blir det lite bröllopsfixande!

    trevlig kväll, snart kommer väl de andra hit också :)

Svar på tråden Bekännelser