Snartis: Jag har inte någon svullen mage, gick in i vecka 15 i lördags och jag kan ha alla mina vanliga kläder och skärpet är på samma "hål"... Men i början var jag lite svullen, tarmarna sväller ju hela tiden och flyttar sig olika veckor, så jag tror det är lite beroende på hur de lever sina liv där inne.
På ett sätt är jag glad att det inte syns, eftersom jag INTE ska kläcka ur mig ngt på jobbet. Men samtidigt längtar jag lite efter min mage och få visa hela Sverige att jag är gravid! Min make tycker att det syns, men jag tror det är önsketänkande
Frullan; jag är och har inte varit särskillt trött, inte mer än vanligt i allafall. Tror det är vädret som påverkar lite med (förutom kroppens förändring).
Det jag reflekterade över var i julas snarare, ivecka 11, så var jag ganska trött. Men jag har inte tillåtit mig att känna efter så mycket eftersom jag jobbat hårt, men när man väl trappade ner tempot i julas så kände jag mig lite hängig.... det är allt så att säga!
Mina symptom:
Kissig ganska ofta!
Nästäppa.
Gasig i magen!