Uppsalabrudar 2006
Finns det en ny tråd för Uppsalabrudarna? Såg att den gamla blivit avstängd!
Finns det en ny tråd för Uppsalabrudarna? Såg att den gamla blivit avstängd!
Andlin: Ååå vad roligt. Vi ska ut idag för att titta på ringar. Det är svårt att hitta någon som passar vår förlovnoingsring. Jag ska även visa honom vart han kan hitta sina kläder. I övrigt kommer jag inte få veta vad han väljer. Vi kommer inte att se varandra innan vigseln.
Pärtan: Lycka till med ringletandet!
Tänkte lägga in en bild på vår förlovningsring så kankse jag kan få lite tips från er....
www.guldgruvan.se/meny.asp&curPage=3
Ringen uppe till vänster. Vad tror ni? Kanske ska köpa en liknande och lägga i stenar?
Kan tänka mig att det skulle vara snyggt med en guldring i bara en färg, vitt eller rött vilket du tycker bäst om, och ha dekorationerna som är tvärsöver ringarna och kanske sätta dit någon eller några stenar alt. bara ha tvärsöver dekorationen på ett ställe en liten bit i från varandra och ha en lite större sten emellan, kanske lite upphöjt och ha en sten . Kanske finns det en guldsmed som kan göra en sådan ring, för det lär väl inte vara lätt att hitta i affären antar jag.
Tack för tipset.
Hmmm det blev inget ringletande. Istället så kikade vi runt lite på herrkläder. Han hade missförstått mig Typiskt.
Hej!
Vad kul att hitta så många uppsala brudar :)
Jag är också en av dom *jippi*
Vi har 3½ månader på oss att planera allt, men allt bara krånglar :( har ngn några tips på vart man börjar?! För jag börjar känna lite panik!
dumle: börja med att boka kyrka och festlokal, tror det kan vara det mest kritiska om man vill gofta sig i juli!
gifta sig förstås...
TIPS!
Nu har det börjat trilla in lite vita vår och sommarskor på affärerna.