• Svar på tråden Tantvarning för 7:e gången
  • passionsblomman

    I´m yours, TACK, det tar jag som en komplimang!
    och förresten ser du ut att kunna äta hur mycket socker du vill och jag hade min själ aldrig trott att du kunde vara en farmor ifall jag suttit där bredvid dig i busskuren!! Fast farmor är coolt. Det kanske jag också får bli en dag.

    Bobou, Pökslaget?

  • Im yours

    Tack så mycket, satt och funderade på Smillas vackra ögon. Tror nog att mina gener spökar åtminstone litegranna. Den andra bilden är på min dotter med pojkvän, o hon sägs vara mycket lik sin mor.

    Tanter, visst kan man se vissa likheter med näpna barnbarnet?

    Pratade precis med sonen, barnens pappa, och sa hur mycket de där småttingarna betyder för mig ♥ Btw, jag kommer gärna och agerar extra farmor för de som vill och behöver.

  • MittiPrickBrud

    I´m yours, håller med de andra , vilken farmorpingla! Hur snygg som helst.

    Nu gotanter, säger jag godnatt!

    Ler för mig själv över tanken på en "pökdag"
    Passion, du kan verkligen få till det!

  • Cantaton

    Jag hade också tänkt sova, men så råkade jag se början av Navy CIS eller vad det är.. för TV:n stod på. Och det var så spännande! Så nu fastnade jag i soffan under täcke framför TV:n Imorrn kommer sambon ääääntligen hem igen!! Nu har han varit borta länge.

  • Heloise
    Soldemor skrev 2010-03-09 16:19:01 följande:
    Hrrm *prästen får en rynka mellan ögonbrynen* Jag visste väl att jag hade missförstått totalt varför vi firar påsk!
    Oj då haha, ja det är naturligtvis mer än så...
    Men jag tycker att påsken är en kravfri helg, där vi i min familj samlades, åt god mat, och bara umgicks. Det är inte så många travlopp på påsken, som under andra "stor" helger. Sånt spelade roll för min familj Pappa hade helst velat att vi gifte oss efter v75 om han hade fått välja

    Dessutom Solde, jag ska försöka gå i kyrkan i år, jag har jobbat nästan varje påsk men i år är jag iaf ledig ett par dagar.

    Cantaton: det är söta muffins, fast de är inte sliskiga utan ganska perfekta måste jag säga. Utmärkta till en kopp kaffe.

    Bruttan: många + i kanten Sådant värmer en biblotants hjärta!!

    Nu ska jag sussa sängen, det vart sen tv-seriekväll hos vännerna, efter ett friskispass.

    Imorgon ska vi på konsert, i sthlm, mitt favvoband alla kategorier, jag hoppas verkligen att Tomo upptäcker mig och vill ta mig med på resten av turnén
Svar på tråden Tantvarning för 7:e gången