Tillbakakram
Fortfarande irriterad över att kroppen låtsas vara gravid. Det känns som ett hån.
Oj. Medan jag skrev det här ringde en person med en förfrågan: vill jag måhända vara med i styrelsen föreningen där jag är medlem?
Jag vet inte riktigt. De tror absolut att jag skulle vara en tillgång och jag kan nästan övertyga mig själv om att jag iaf inte skulle ställa till det.
Under samtalet kom jag på att jag då kommer att sitta i sammanträden med en kvinna som är tio år yngre än jag och som är bra på allt möjligt, verkar lyckas med allt och får mig att känna mig smått misslyckad och som dessutom är gravid och som jag har försökt undvika att träffa på sistone, just för att jag inte vill se gravidmagen.
Ska fundera på saken.
Dessutom håller jag på att ladda för aerobics ikväll. Sist gick det sådär. Jag var i deppdiket då och grät mig igenom styrkedelen. Man kan göra det om man är längst bak i gympahallen, för då är det ingen som ser att axlarna skakar eller hör att andhämtningen är konstig. 
Sonja68 skrev 2010-01-25 19:28:31 följande:
Daa: Stora kramen till dig från mig ♥ Hur mår du?