Tantvarning6
Varning för tanter för 6:e gången och ni vet ju vilka ni är, så fram med de sju kaksorterna och på med kaffet!
Senaste tråden: www.brollopstorget.se/Forum-5-21/m3479112.html
Varning för tanter för 6:e gången och ni vet ju vilka ni är, så fram med de sju kaksorterna och på med kaffet!
Senaste tråden: www.brollopstorget.se/Forum-5-21/m3479112.html
Gör det. Låter sunt. Natti.
Imorgon och på torsdag är det körrep inför julmusiken med Janne Shaffer o Co. Ska bli intressant. Älskar Schaffers "Norrland" som vi ska göra.
Natti, natti!
Nu har Panzer och jag kommit hem ifrån affären och just nu kollar Panzer efter en ny bil, för kanske bebbe= ny större bil haha, fast vår håller på och faller i bitar så vi behöver verkligen en.
Vi ska snart gå och kika på Transformers 2 och äta en macka med sylt och rödbetssallad mmm
Med sylt och rödbetssallad menar hon naturligtvis; Sylta.
Sylt och rödbetssallad känns inte alls särskilt "mmm".
Sylta! Det är gott! Det ska jag baske mig köpa hem nån dag. Min sambo äer inte det så det blir inte att det köps så ofta.
Vete sjutton om jag inte föredrar sylt o rödbetssallad...
Go´natt go´vänner!
Nu ska jag gå å lägga mig o drömma om tantträffar i sagoslott och helt jaga undan tanken på alla sjukdomar som kan hoppa på en om natten!
Jag tänkte väl!!
Sov så gott.