Någon i Gbg som planerar bröllop?
Skulle var kul att hitta någon/några här i gbg att prata med och bolla idéer.
Skulle var kul att hitta någon/några här i gbg att prata med och bolla idéer.
Gud vad dåligt jag skriver..Lundby gamla kyrka.Ja ni förstår säkert??
Fika denna veckan funkar inte... men satsar på det till nästa vecka :) Blir helt slut av att bara tänka på vad man ska göra..
hej hej här är en till som ska gifta sig i göteborg ;)
Lantzakeri berätta mer!
Hur ser din planering ut har du mycket kvar..
Skulle du också vara sugen på en träff?
vi gifter oss 30 maj så det börjar närma sig med stormsted..
Jag vet faktiskt inte vad jag har kvar.. jag har hamnat nånstans där jag inte vet vad jag har kvar o inte orkar ta tag i det..
Jag skulle tycka det vore jätte trevligt att träffas och bolla lite ideer
Här är en till som gifter sig i sommar fast i ö-sund där min m2b kommer ifrån.. Dock bor vi i gbg..
Hej, vi gifter oss 27 juni. Bor i Göteborg men gifter oss i norra Bohuslän.
Hej hej!
Jag är också Göteborgsbrud, och snart en väldigt desperat sådan. Har bara tre månader kvar.... och fortfarande ingen klänning. Har precis mailat några VF, och lokalen är bara "halvt ordnad". Min ursäkt till min väldigt sena start, är att vi ska ha ett asiatiskt bröllop, där middagen med släkt och vänner står i fokus. Men jag börjar få PANIK nu.... vem hade trott att det fanns så mycket att fixa??? Och ändå så behöver vi inget liveband, dj, inte så mycket blomster-arrangemang, inga flashiga program, och knappt oroa mig för maten. Men fan...hur ska jag hinna????
Jag har smått "beslutsångest". Vi har snackat om att ta våra bilder ute vid havet men det känns så givet när man bor i Göteborg. Funderar på mer urbana bilder, kanske framför Älvsborgsbron.. Vad tror ni?