Vilken tur att vinterdäcken är på. Jag vinglade fram på cykeln idag. Lite mer snö hemma än här i stan i och för sig.
Äpplen och murgröna låter himla vackert. Skall man dekorera med äpplen är hårspray kanonbra för att hålla dem ännu glansigare (fast granny smith brukar ju vara rätt vaxade som det är)
jag har ingen aning om blommor ännu, förutom att jag vill ha en rund boll. Tycker det ser så himla fint ut. jag har turen att ha vännina som är hobby-florist. Jag hoppas att hon vill göra blommorna åt mig. Om jag har en capuccinofärgad klänning- vad skall jag ha för färg på blommorna då? har inte tänkt mig några dekorationer på restaurangen men det kanske hade varit kul med bollar på borden -liknande buketten
Jag kan gärna rekommendera min frisör. Inget flashigt, hyfsat billigt och klipper fantastiskt. Däremot vet jag egentligen inte hur hon är på bruduppsättningar, men jag har ju valt henne ändå:-.