• chickpea

    Tips på billiga dekorationer!

    Vill bara tipsa om en jättebra hemsida. Min mamma beställde organzapåsar och "pussklockor" till vårt bröllop, superbilligt! www.efavormart.com Kolla själva!

  • Svar på tråden Tips på billiga dekorationer!
  • BröllopJuli2008

    Hur lång tid tror ni att det tar om man väljer det billigare fraktalternativet? Alltså INTE ups?

  • chickpea

    Nu är jag tillbaks från gymmet och tillbaks framför datorn, när man väl börjat är det svår att sluta

    Jorgubbar och oboy skrev att det tog 5 veckor med vanlig post när hon beställde. Helt okej om man är ute i god tid, annars kanske man vill betala för UPS.

  • vilja76

    Hur är det med tull och moms då? Har beställt bla smink från USA och då har jag åkt på att betala...

  • chickpea

    Ja har man otur så kan man väl åka på det, men det är inte mycket på så små summor!

  • Blondie77

    Ni som beställt från efavormart, hur betalar man? via sitt kreditkort direkt online eller?

  • chickpea

    Min mamma betalade med sitt Mastercard direkt online.

  • EmmaCaroline

    Nu har jag beställt från efavormart, fick betala 37 dollar i frakt.

  • grabbarna

    helt klart sugen men det känns lite överkurs då jag bara vill ha dom konstgjorda kallorna och pärlorna..är det nån som sett sådana här i sverige?

  • Pannkakstårtan

    Jag beställde därifrån nu, tack för tipset. Dock blev det svindyr frakt om man beställde till Sverige. För mitt paket skulle det gå på 66 dollar. Tur att jag har en bror i kentucky så att det blev 5 dollar i frakt istället!Beställde genomskinliga askar och såpbubblor

Svar på tråden Tips på billiga dekorationer!