• Lapinette

    Ny tråd, ny månad och nya friska tag

    Det är här vi samlas. Alla vi som har hängt med sen starten sommaren 2006 men även ni som har tillkommit med under vägen för att vi strävar mot samma gemensamma mål - att få ett plus på stickan, en bulle i ugnen, morot i karotten ...helt enkelt att bli gravida!

    Under resans gång har vi fått trådbebisar, genomfört inseminationer, gråtit över den sabla tanten som kommit månad ut och månad in, någon har adopterat kanin och någon annan funderar på katt men vi ger inte upp i första taget utan kämpar här vidare tillsammans!

    Välkomna in alla gamla veteraner men även ni som är nya. Bered er på många inlägg och mycket skratt och gråt!

  • Svar på tråden Ny tråd, ny månad och nya friska tag
  • Tinga

    Lappis - jag tror att BIM-snurrighet är ett förstadium till graviditets-alsheimer och amningskoma!

  • nennesjuttioåtta

    synkronisera klockorna!

    Frattis?!?!?!? HAHAHAHAHAHAH! Hoppsan.

  • nennesjuttioåtta

    fast det är ju fortfarande samma tidzon....

  • Tinga

    Ojdå - alZheimer menade jag förstås!

    September - cirkus något sådant, ja; kanske lite kortare. Tror vi har ungefär 55 mil till Stockholm och sen är det väl ungefär ytterligare 20 till Nennes hemtrakter?

  • start september

    Pillerna måste väl närma sig sitt slut nu Vickan?? Även om ni väntar in din tjusiga avslutning av viktprojektet??

Svar på tråden Ny tråd, ny månad och nya friska tag