• nu är jag fruL

    När märker man av att man är...GRAVID???

    Eller:
    Äggsjuka aladåber- hur steker man dem?
    Desperate sexwives
    Jakten på det försvunna ägget
    Simmarnas kamp mot målet
    Gör kontorsstolen till en spermie centrifug...

    Ja ni gissade det. Här fortsätter vi. Vi kom upp i över 4000 inlägg om hur man märker av när man blivit gravid. Och hur man blir gravid. Här delar vi allt, tips, trix, sorg och glädje. jakten på de befruktade ägget är en berg och dalbana HÄNG MED!

    Välkomna alla nya och gamla!

  • Svar på tråden När märker man av att man är...GRAVID???
  • nu är jag fruL

    typiskt mensjävlen att retas

    lasagne är jätte gott och enkelt. Kör det kokos! och sen är det vel så att man blir äckelmätt pga av att man kanske äter lite för mycket...eller....
    hmmmm

    kokosen du tog 4800

  • _koko_

    Gjorde jag??? Tjooooohoooooo!!!!! :D :D :D

    Tur att du håller reda på mig, fruLlan, annars hade det passerat obemärkt, och det hadeju varit förskräckligt!!

  • Liten med Mindre

    Fast jag gör ibland en vegetarisk lasagne - blir inte äckelmätt av den. Mumsigt värre. :)

    Se till att få fira 4800 koko - lite extra gott vin ikväll. :)

    Hurra hurra hurra - vilken bra fart vår tråd har. :D

    O snart får jag gå hem. Undrar om jag ska satsa på biffen och sallad ikväll då??? Den tycks ju bli ledig när Snartis är på julfest och koko gör lasagne. Lagom mäktigt för att orka glass efteråt.

    Har förresten någon koll på var de säljer festfina, men bekväma svarta kjolar? Tänkte ha en på julafton kanske, men då måste det ju vara lite stretch i också. :D

  • sweetstreet

    Hej tjejer!

    Bäst att passa på med ett litet inlägg nu innan jag åker till jobbet. För det är fredag och då brukar ni försvinna så tidigt från tråden! ;)

    Haha fruL! Du skulle bara veta.....
    Kanske inte bengt från Rågsved, men varför inte wen liten benig ettrig fd långskidåkare vid namn Karl-Ingvar från Sundsvall, eller en stor bastant donna med 46 i skor som kallas Doris bostadsort okänd?! :D :D :D:D

    Vi har faktiskt en hemsida där man kan kolla in oss (mig o min man) men än så länge vill jag vara åtminstone LITE hemlig så jag väntar med att ge dig den. Detta mest för att man aldrig vet vilka som surfar runt här på BT och vill inte skriva stora skyltar än att vi försöker med barnalstringen. Men om det inte går vägen på några gånger till så tror jag att jag "skiter" i hemlighetsmakeriet? Och då lovar jag att du ska få adressen till hemsidan! :)
    Fast det känns skoj att du är nyfiken!

    Själv är jag ju grymt nyfiken på alla er här på tråden. Och så himla avis på att ni kan träffas!!!!! Vill oxå... :(

    Förresten ska jag även säga att det kändes som en stor tung sten föll från mitt hjärta nu när jag läste att ni inte tröttnat på mina långa monologer..... ;)
    Vänta ni bara! Kanske kommer ni ta tillbaka era ord så småningom och ångra er djuuuuupt!!!!! ;) :D

  • sweetstreet

    Var själv uite och svirade igår så jag har tagit lite sovmorgon. Därav den sena timmen...

    Men det var jädrans kul! Och när jag hem var jag så i gasen att min halvsovande make tyckte det var lite väl mycket ljud och rummel.... ;)

    haha, ibland är det sådär rikigt KUL att bo i NYC!!!! :) :) :)

    Fast det är lätt att glömma bort det när man lunkar på i sin vardag. Men just igår var det skoj!!!!!!

  • sweetstreet

    Och HALLÅ Snartis!!!!!!!!!!

    Det osar så mycket plus om dig nu så man måste liksom vifta bort dimman för att se något här!!!!!! :D

    Låter verkligen superlovande ju!!!!!! Illamående på morognen, locktänger på toa. Ja symptom kan vara märkliga. Kul att du har både ett vanligt och ett mer ovanligt! ;)
    Hoppas verkligen!!!!!!! Gud vad spännande!
    Själv känner jag inget.

    Cicci, kul att du gillar dina symptom! :D

    Och koko, kjör på lasagne du! Det tycker jag låter bra!

  • Liten med Mindre

    Tjohej Sweetstreet!
    Så du har vaknat med efter trevligt rumlande. Inspirerad av Ciccis balafton?

    Vi får väl ta med en kamera på måndag och skicka iväg en trevlig tråd-bild till dig. Om jag nu kommer ihåg...har blivit gräsligt glömsk och klumpig sista veckorna. :(

  • sweetstreet

    Mindre,
    jag gör också veg-lasagne ibland och den brukar uppskattas jättemycket. Bästa komplimangen var nog när en av mina vänner åt den och tycket den var helt fantastiskt god. Till saken hör att han brukar tycka att mat som inte innehåller någon form av kött inte är riktigt "mat", och att han aldrig blir mätt. Så han blev superförvånad när jag sa att det inte var något kött i utan endas vego!

  • sweetstreet

    JAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

    TRÅDBILD!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :) :) :)

    Låter heeeeeelt suveränt!!!!!!

Svar på tråden När märker man av att man är...GRAVID???