Många Thailandstrådar...nystart 8
Här kommer den nya tråden eftersom den gamla gått ut!
Gamla trådar:
www.brollopstorget.se/Forum-1-9/m2795412.html
www.brollopstorget.se/Forum-1-9/m2643015.html
Här kommer den nya tråden eftersom den gamla gått ut!
Gamla trådar:
www.brollopstorget.se/Forum-1-9/m2795412.html
www.brollopstorget.se/Forum-1-9/m2643015.html
Lowe06 - du har mail !
Kolla flygstol på odenresor.se
Vi har beställt via dom och får direktflyg till Krabi från Stockholm.
bara jag som håller till här och tjatar?
Tycker allt verkar väldigt dyrt ändå!
Mailade ett hotell som hade paketpriser ang ceremonier, och fick några alternativ av dem - man får ju inget för pengarna tycker jag!
Vad jag kan utläsa får man:
Blommor som dekoration, även på rummet, brudbukett och corsage, mousserande vin, tårta tror jag, de spelar en cd i bakgrunden, och man får plantera ett "love tree" i trädgården. Och ceremonin är då vid poolen!
Detta kostar då 44,500 bath!
VAD är det som kostar mer exakt??
Jag trodde man kunde få en ceremoni för ett par tusen eller så, bara helt enkelt; vigselförättare, en bukett blommor och en strandplats!?
Men inte flyger väl Thai direkt till Krabi från Stockholm? Det måste ju vara inrikesflyg från BKK. Eller? De skickar ju bagaget hela vägen, förstås.
Lowe: Fick du mailet?
Jag har fått lite priser från LD, vill du ha dem för att jämföra?
Här är det med lite stiltje, vi har bokat plats, plan och boende. Sen har jag så gott som bokat allt det andra man behöver, men vilken meny och blommor väntar jag med, det är ju läääänge tills december ju!