Karlstadbrudar!!
Hoppas ni gillar den nya lokalen !!
Hoppas ni gillar den nya lokalen !!
Vart ska ni fixa ert hår tjejer? Har börjat klippa mig på Nova på Järnvägsgatan men vet inte hur de är med frisyrer...
Sockerbollen: Mums, bullar! Kan du inte baka några åt mig med?
GME: Fy tusan vad jobbigt med vattkoppor! Stackar liten. Hoppas de ger sig snart. Det är ju som de säger att det är bättre att få det när man är liten men stackars föräldrar
Jag funderar på det där med hår och make. Hur svårt kan det va!? Jag kräver inget avancerat. Skulle inte n kompis kunna fixa? Är det någon som inte kommer anlita proffs?
Vad tur jag har, att min m2b:s syster är frisör :D :D :D
Ops... försvinner två gånger...
Fiafis: Jag valde oxå mellan en kompis och en riktig frisör, har kommit fram till att det är värt att en dag i sitt liv bekosta en frisör. Mina lockar skulle aldrig hålla om jag gjorde frisyren själv och jag vill vara vacker HELA natten!
Fiafis: nej, precis. Men man sparar ju så mycket pengar... Nog mycket spray så borde ju lockarna hålla, eller?
Jag är ju aldrig hos frisör så jag vet liksom inte hur det funkar... Sist jag använde hårspray var någon gång i mellanstadiet.
Vi2alltid: Lyllos dig som har frisör i närheten sådär! *avundssjuk*
Pratade med min lillebror igår, han som ska göra brudkronan. Han funderade på lite ändringar och undrade hur man sätter fast kronan liksom. Jag förklarade att man använder hårnålar och då fick han genast en million idéer om hur man skulle kunna göra hårnålar med löv på i silver som man fäster kronan men men också som man sätter i håret så det ser ut som om det trillar löv från kronan... Jag är såååå nyfiken på hur den blir tillslut!
eveluscious jag komme råka förbi borgviks kyrkan hela sommaren, eftersom jag jobbar i hemtjänsten som innefattar borgvik ;) så jag kommer vara helsugen konstant!!
Synd att inte den vid long är fräschare, jag har bilder därifrån och det är.. ja,, synd :(
eveluscoius: min kusin är frisör så jag har tur att hon följer med mig var vi än gifter oss. Och hon jobbar på Nova (vilket ev. gör att jag är ngt subjektiv i min bedömning) och jag tycker att hon är superduktig på uppsättningar. Hon heter Åsa och jag vet att även hennes kollegor är duktiga frisörer. Du kan ju alltid fråga och kolla av svaret och om du tycker du får den respons du önskar?
mirri och nujädrar: finns det ngt mer underbart mellis än nybakade bullar och mjölk? Mums!
Åsa är det jag klipper mig hos Bara varit där en gång men har aldrig varit så nöjd förut! Superduktig och lyhörd! Kommer absolut fråga om hon finns tillgänglig när det blir dags! Även sambon va där och klippte sig hos henne häromdagen!