• Lindha

    Göteborg (med omnejd) 2006

    Ninni, Trollvinter, Princess, Soon, Yrvädret, Gbg-Majsan, Majbruttan, bride2b... och alla ni andra, nu stängs nog snart alla våra andra trådar så det är väl dax att öppna en ny. :)

  • Svar på tråden Göteborg (med omnejd) 2006
  • yrvädret

    Igår kväll hade jag och Tomas mys-kväll! Vi har inte riktigt haft råd att fira att vi tagit examen, fått jobb och att jag fyllt år - så igår slog vi på stort och firade alltihop. Tomas älskar att laga mat, så han handlade och lagade alltihop. Han hade tydligen gått och botaniserat i saluhallen och handlat det mesta där. Så till middagen överraskade han med vinkokta musslor, pasta och lite färska räkor till förrätt; äkta svensk oxfilé, grillade grönsaker och tomatpesto till huvudrätt, och supergod amarettopannacotta med hallonspegel till efterrätt. Allt var sååå underbart gott!

    Sedan bytte vi muggar - jag fick en Homer-approved mugg från Tomas och han fick en bil-mugg av mig Så dessa ska vi dras med på jobbet tills vi pensioneras

    Sedan fick jag en födelsedagspresent av Tomas. Han hade gått och köpt parfymen Sicily till mig!! Jag älskar den parfymen - jag har så svårt för dofter, får ofta ont i huvudet av dem men den här har jag gått omkring och provat ett helt år för att se om jag kan ha den. Gullplutten hade verkligen lyssnat och gått och köpt eau de parfym, stor flaska för dyyyra pengar, kan jag tänka mig

    Så nu går jag omkring och doftar gott! Mmmmmm

  • Princessdiamond

    godmorgon tjejer!
    är bara uppe en kortis.. tänkte nog försöka sova en timme eller så till :)

    jag har vunnit budgivningen på en slöja!!!
    :D

    visar bilder sen!

  • Trollvinter

    Lindha: det var ju inte så farligt med 450:- fram till jul?! Verkar bra tycker jag. Onsdagar klockan sju passar ju också bra (fast två stycken i september försvinner för mig - jag är på konferens), men då kan man ju ta gympan på söndagen? Denna vecka verkar det vara gratis - ska vi gå dit och testa?

    Tack för en trevlig fika i fredags förresten!!

  • Princessdiamond

    äh, kan inte somna om nu!

  • Lindha

    Riktigt fin Princess! :)

    Japp då bokar vi in onsdag kl 19 Trollvinter. :) Äger ju inga träningskläder, eller skor... oj oj får åka iväg och shoppa idag då. Johan lär ju bli överlycklig. ;) hi hi!

  • Trollvinter

    Jättefin slöja princess! Vad fick du ge för den? Hur går det med klänningen?! *nyfiken*

    Lindha: perfekt! Skönt att komma igång lite... Var och när ska vi synas?

Svar på tråden Göteborg (med omnejd) 2006