Augustibrudar - 2009 - Nu kör vi!! Del 2
Vi fortsätter här, vi hjälper varandra med tips och ideér, allmänt snack är också välkommet.
Välkommen =)
Del 1 www.brollopstorget.se/Forum-1-22/m3224869.html
Vi fortsätter här, vi hjälper varandra med tips och ideér, allmänt snack är också välkommet.
Välkommen =)
Del 1 www.brollopstorget.se/Forum-1-22/m3224869.html
Jag hakar på gifter mig sista helgen i augusti! Skulle vilja veta vad ni tänker betala om ni har DJ och hur ni åker mellan kyrkan och festlokalen?
Tackar!
Blivande Fru
Hej!
Jag slänger mig också in här, det verkar mycket roligare än att tenta-plugga!
Vi gifter oss den 8 augusti, så nu börjar det närma sig!
Hej, vi ska gifta oss den 1 augusti och det känns äntligen som det börjar närma sig. Börjar bli lite nervös ifall det skulle vara så att vi har missat någon viktig detalj.
Är det någon som har ett bra tips på en fin slöja som inte tar för stor plats. Har provat en men kände mig mest fånig.
Fy, detta är ju hemskt. Får vänta tills 6/8 på mina ringar. har nästan glömt av hur vigselringen kommer att se ut! Har lite ångset. Kan inte med och ringa då jag rinde på två dagar efter att vi varit där och nojjade om att stenen skulle skulle se för pluttig ut. Ökade på priset med en femhundring... men nu har jag glömt av om infattning och sten är nersänkt i ringskenan eller sitter uppepå? Jag ska ha en solitär infattad av fyra klor. Kan jag med att ringa igen? Blä, vad fåning jag känner mig!
Goaste, klart du kan ringa igen! Kan nog tänkamig att de är vana vid "frågiga" personer:)
Var har du köpt ringen?
Välkommna till er alla nya
Hej!
Jag ansluter mig gärna här!
Vi gifter oss den 29 augusti i Stockholm. Vart gifter ni er?
Tjohej! Här kommer en till! Vi gifter oss i Stockholm den 22 augusti.
Goaste...klart du ska ringa!! Det är ju deras jobb att ta hand om förvirrade brudar too bee!!