• passionsblomman

    Tantvarning 3

    Vi kommer aldrig att ha pratat färdigt!
    och fusklappen tar vi med!



    :-8






    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-01-05 23:06
    www.brollopstorget.se/Forum-2-18/m2993657.html

    liksom länk till 1:an

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-01-05 23:07
    www.brollopstorget.se/Forum-2-18/m3111211.html

    och länk till 2:an såklart!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-01-05 23:08
    Ingen tant är fullkomlig:

  • Svar på tråden Tantvarning 3
  • Celeste97

    Ah, men den baren är en väl dold hemlighet...
    Fast om tanterna kan tänka sig att leva för evigt så kanske jag kan berätta ändå, på er risk förstås. Baren heter Vampire's Lounge (även kallad Vampyrens lunch) och ligger bredvid/under Östgötakällaren på Söder. Mycket smaskens drinkar, och lite halvcreepy inredning.

    Keep it a secret!

  • Troll1

    Lovar att inte avslöja det för någon! *fäller upp kragen och fäller ut tänderna* {#lang_emotions_djavulsk}

  • passionsblomman

    Egentligen är det ganska fanstastiskt det här... ALLA är snart i tanttråden!

    Dags att inse att Tanter är folk att räkna med...

    Men hörni, apropå forumet, nog måste man väl ändå ha ngn typ av anmälaknapp, även om den riskerar att bli flitigt använd i perioder?

    Annars kan ju folk häva ur sig precis vad som helst, som verkligen inte är trevligt. Alltså, när det ÄR rena personangrepp och förtal och så.
    Det blir ju så att medlemmarna själva lägger lite ribban för hur dan stämning man vill ha?

    inte minst måste man kunna få bort ren reklam tycker jag, annars skulle det ju förvandla still ett salu-torg...

    Eller tycker ni allt sånt är helt onödigt?

    vad jag saknar är isåfall mer att det verkar som att Moderaatorerna BARA kan göra saker utifrån att någon anmält? Fast sedan ibland så stänger de trådarna... Ja, jag vet inte.

    Det allra viktigaste måste ju ändå vara att reglerna som finns går att tyda...
    Men nog verkar rätt många ha struntat i att läsa dem?

  • MulleNuh

    Jag tycker det böhövs fler moderatorer som glider runt i ALLA trådar för att holla lite bättrre koll!1


    passionsblomman skrev 2009-02-09 15:33:16 följande:
    Egentligen är det ganska fanstastiskt det här... ALLA är snart i tanttråden! Dags att inse att Tanter är folk att räkna med...Men hörni, apropå forumet, nog måste man väl ändå ha ngn typ av anmälaknapp, även om den riskerar att bli flitigt använd i perioder?Annars kan ju folk häva ur sig precis vad som helst, som verkligen inte är trevligt. Alltså, när det ÄR rena personangrepp och förtal och så.Det blir ju så att medlemmarna själva lägger lite ribban för hur dan stämning man vill ha?inte minst måste man kunna få bort ren reklam tycker jag, annars skulle det ju förvandla still ett salu-torg...Eller tycker ni allt sånt är helt onödigt?vad jag saknar är isåfall mer att det verkar som att Moderaatorerna BARA kan göra saker utifrån att någon anmält? Fast sedan ibland så stänger de trådarna... Ja, jag vet inte.Det allra viktigaste måste ju ändå vara att reglerna som finns går att tyda...Men nog verkar rätt många ha struntat i att läsa dem?
  • Tizzeltazz

    ahhh vampire lounge...den vet man ju om


    Celeste97 skrev 2009-02-09 15:29:25 följande:
    Ah, men den baren är en väl dold hemlighet...Fast om tanterna kan tänka sig att leva för evigt så kanske jag kan berätta ändå, på er risk förstås. Baren heter Vampire's Lounge (även kallad Vampyrens lunch) och ligger bredvid/under Östgötakällaren på Söder. Mycket smaskens drinkar, och lite halvcreepy inredning.Keep it a secret!
  • MulleNuh

    Men HUR skrev och stavade jag där då?!


    MulleNuh skrev 2009-02-09 15:35:59 följande:
    Jag tycker det böhövs fler moderatorer som glider runt i ALLA trådar för att holla lite bättrre koll!1
  • passionsblomman

    Holla balooo tror jag du satt och tänkte på...


    MulleNuh skrev 2009-02-09 15:37:50 följande:
    Men HUR skrev och stavade jag där då?!
  • Celeste97

    Tizzeltazz skrev 2009-02-09 15:36:57 följande:


    ahhh vampire lounge...den vet man ju om
    Den är så hemlig att minnet av den raderas från besökarna när de går ut! Och den totalt fulpixliga hemsidan är bara till för att lura bort alla icke-glass-vampyrer!
Svar på tråden Tantvarning 3