• ~emma~

    Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2

    Eftersom den gamla tråden har stängts av startas här en ny!

    Här samlas vi som ska gifta oss 2006 och som bor i Malmö-Lund-området. Vi träffas och fikar ganska ofta, alla är välkomna :)

    Detta är vårt år tjejer, wiiiiiii :D

  • Svar på tråden Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2
  • hjartat73

    Om vi inte blir ngn annan än de jag skrivit upp så har alla träffat varandra tidigare....men det gör väl inget?

    Fika 18.00 Coffee Maniac

    Ocikatten
    hjartat73
    79a
    Ruthie
    ~emma~
    jajj@?
    Lemice?

    Fler?

  • H.C

    Bettan, Skåne: Jag var inne på Scorett (tror jag det är, eller är det Håkansson). Den ligger i alla fall mellan banken och Burger King på Gustav Adolfs torg. Där hade dem jättesnygga till superpris. Fanns olika modeller från 249 kr och uppåt. Hade jag inte redan köpt mina (i vanlig skoaffär) hade jag köpt ett par där. Lycka till i letandet:)

    HC

  • Puh76

    Nu har jag fått hem min klänning!!!!

  • Svemerikanskt bröllop

    Har inte varit inne på BT på många många dagar nu, har helt enkelt inte hunnit (jobb och annat) och kan tyvärr inte ikväll heller men jag hoppas ni kommer att ha trevligt.

  • ~emma~

    Bettan, Skåne - vet inte om du läste mitt inlägg om skorna jag köpte, men jag kan rekommendera Selvi på Baltzarsgatan. Snygga och bra pris. Om du har is i magen stundar studenten och massor av vita skor överallt :)

  • ~emma~

    Puh76- vad kul, har du någon bild?

    Svemerikanskt bröllop - hoppas att du kan komma nästa gång istället :)

    hjartat73 - hihi, jag ska genast sätta igång :D

  • hjartat73

    Gratulerar Puh....passade den?

  • ~emma~

    Förlåt att jag skriver sådana masshälsningar, men man måste ju hinna ikapp ;)

  • hjartat73

    Svemerikanskt bröllop trodde äntligen vi skulle ses *skrattar*....men men det kommer fler fikor....

Svar på tråden Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2