• Svar på tråden Tantvarning 5
  • Aleta

    Stackare, med min första åt jag russin, ett russin i taget som jag sakta tuggade i mig, det hjälpte. Sedan dess tar jag det ganska lugnt med russinen.


    Fjällbruttan skrev 2009-10-01 17:36:47 följande:
      Tssss... du hann före mig!!! Så är det när man inte hinner läsa ikapp innan man ska svara!dessutom förklarade ju du så man fattar...Äsch får skylla på att jag är full har ätit postafen (en HALV tablett igårkväll) mot mitt illamående, och jag är fortfarande luddig innanför pannbenet pga den... tål inte tabletter...
  • passionsblomman

    HA! Tre av de kalla elementen har blivit varma! Och sambon sa att det syns att det är den där piggen på åtminstone två till, så det ska vi grejamed imorgon.

    Den där cirkulationspumpen var den röda mackapär som jag trodde så jag är nog inte helt korkad ändå. Men var man ska fylla på vatten fattar jag inte, fast det behövs visst inte för trycket är högt i den redan.
    Förutom det så är jag så himla glad så jag svämmar över, för vi har varit ivä för att låta sonen kolla in Hanbollsskolan i tätorten en mil ifrån oss. Han bara jublar över hur kul han tycker det var!

    Det var ju det jag trodde!

    Och ledarna kom fram och sa"vi är djupt imponerade av din son, vilken bollkänsla och spelförståelse! Man kan inte tro att han aldrig spelat det här"

    Detvar ju det jag visste!

    Fy 17 vad kul det känns att ha letat rätt på något utifrån en magkänsla och så bara blir det fullträff! Han ska få spela på måndagar också, med grabblaget som är något år äldre.

    Nu börjar jag känna att det kommer att bli bra här! *glad*

  • Cantaton

    Åh vad duktig du är! Och vad underbart med sonen. Ni kommer ju hade ljuvligt där nere i Småland


    passionsblomman skrev 2009-10-01 21:50:35 följande:
    HA! Tre av de kalla elementen har blivit varma! Och sambon sa att det syns att det är den där piggen på åtminstone två till, så det ska vi grejamed imorgon.Den där cirkulationspumpen var den röda mackapär som jag trodde så jag är nog inte helt korkad ändå. Men var man ska fylla på vatten fattar jag inte, fast det behövs visst inte för trycket är högt i den redan.Förutom det så är jag så himla glad så jag svämmar över, för vi har varit ivä för att låta sonen kolla in Hanbollsskolan i tätorten en mil ifrån oss. Han bara jublar över hur kul han tycker det var! Det var ju det jag trodde!Och ledarna kom fram och sa"vi är djupt imponerade av din son, vilken bollkänsla och spelförståelse! Man kan inte tro att han aldrig spelat det här"Detvar ju det jag visste!Fy 17 vad kul det känns att ha letat rätt på något utifrån en magkänsla och så bara blir det fullträff! Han ska få spela på måndagar också, med grabblaget som är något år äldre.Nu börjar jag känna att det kommer att bli bra här! *glad*
  • passionsblomman

    Jaa, det börjar kännas riktigt bra!
    Det känns så himla viktigt att han får fler kompisar, för i klassen är debara 13 och det är ju baratre killar och detvå andra är HELT ointresserade av sport tydligen. En av tjejerna i klassen visade sig gå på handbollen, så det var ju kul.

    Han är så himla van att ha värsta gänget med kompisar. Nu innan han somnade sa han igen"jag saknar min gamla klass". Jag svär på att han låg och tänkte på hur gärna han ville berätta för de grabbarna om sin handbollsdebut!
    Det är också så gott att hröa honom busa med sin pappa i rummet intill medan jag sitter och skriver med er. Dethar varit så tyst med bara oss två.

  • Frulle

    Glad nyhet. Jag KAN ha hittat den här under min soffa när jag dammsög.


    Heloise skrev 2009-10-01 16:36:24 följande:
    Efterlysning!Jag har tappat bort min hjärna, den är gråsnuskig med små lila blommor på och pulserar av glädje om den ser en chokladkaka, eller ett glas vin, och det är stor som en valnöt. Sågs sist någon gång runt studenten -98.Hittelön finnes!
  • passionsblomman

    Åh vilken lättnad!


    Frulle skrev 2009-10-01 22:04:13 följande:
    Glad nyhet. Jag KAN ha hittat den här under min soffa när jag dammsög.
  • Cantaton

    Haha, vet ni. En låt har ofta dykt upp i mitt huvud senaste halvåret... om ett spöke som var instänkt i ett slott under ett golv och ville bli räddat. Nu googlade jag på låttexten (jag kan en hel vers trots att det var en låt vi lyssnade på några gånger på engelskan i mellanstadiet!!) och hittade den på YouTube.



  • Heloise

    Dammsuger du Mulle? Det har jag slutat med, det är bara tidsödande
    Skickar över den bums hjärtat!

    2 av 3 frågor klara, fast det sa jag nog förra gången vilket betyder att jag inte kommit ett dugg närmare fråga 3.
    Men jag har fått ett kul samtal ifrån en skönhetssalong som ska öppna i stan och min gulliga frissa hade gett dem mitt nummer så nu ska jag få gratis hudkonsultation, parafinbehandling för händerna och bli sminkad, alldeles gratis. Sen fick jag ta med mig några tjejer om jag vill så jag ska ha med mig härliga L och förhoppningsvis underbara H.
    De har precis öppnat i stan och väljer att göra de här istf att annonsera i tidningar, tv och radio. Smart tycker jag som börjar bli gammal och måste börja köpa skrunkelkrämer och grejjer.


    Frulle skrev 2009-10-01 22:04:13 följande:
    Glad nyhet. Jag KAN ha hittat den här under min soffa när jag dammsög.
  • Heloise

    Åh vad härligt Blomman!


    passionsblomman skrev 2009-10-01 22:01:42 följande:
    Jaa, det börjar kännas riktigt bra!Det känns så himla viktigt att han får fler kompisar, för i klassen är debara 13 och det är ju baratre killar och detvå andra är HELT ointresserade av sport tydligen. En av tjejerna i klassen visade sig gå på handbollen, så det var ju kul.Han är så himla van att ha värsta gänget med kompisar. Nu innan han somnade sa han igen"jag saknar min gamla klass". Jag svär på att han låg och tänkte på hur gärna han ville berätta för de grabbarna om sin handbollsdebut!Det är också så gott att hröa honom busa med sin pappa i rummet intill medan jag sitter och skriver med er. Dethar varit så tyst med bara oss två.
  • Heloise

    Cantaton: väldigt trallvänlig sång, nu sitter den fint i hjärnan haha.

Svar på tråden Tantvarning 5