Huldahulda
Ni kan aldrig veta vad ni känner för varandra du och barnen förens ni fåt ten chans att på tu man hand lära känna varandra.
Konkret mål är bra att sätta upp. Sätt ett datum en bra bit fram i tiden, tex nyår nästa år, jul nästa år eller något sånt. Och ge dig och barnen fram tills dess. Ge det en chans, en ärlig chans är det alltid värt. Ett år vad är väl det om man är kär? Ett år till utan ring på fingret är väl inte fel?
Se sen till att verkligen bjuda till och försök bli vän med barnen.
Bjud in till middag, låt dom ta med sina respektive/ pojkvänner. Visa att du vill bli vän. Ge det en ärligt chans. 4 mån samboskap är för kort oavsett vem man är och hur kär man än är. Även om ni hänger med i svängarna och älskar varandra så har barnen knappt ens fått en chans att hänga med än.
GE det en chans, sen om det om ett år fortfarande är likadant så kör i vind och förlova er, men ge det en chans först.