• Svar på tråden JULI - 2010 del2
  • kullaberg

    Japp, Matton är en kedja. Tror att den finns på fler ställen.
    Kolla här för mer info:
    www.mattonbutiken.se/

    Ja, man har ju det bra när man bor i en storstad, man blir lite bortskämd. Jag jobbar mitt i smeten också så jag kan verkligen bara smita iväg och kolla på lite papper här, och lite annat där... Man har det bra på så sätt!

  • Mrs Opp
    Lycklig81 skrev 2009-06-25 08:01:32 följande:
    har bröjat tvivla på färgtemat...vill att ha vit,brunt och gröntmen de är så svårt att hitta BT klänningar som ska passa färgtemat....kanske ska byta till vitt, brunt och ljusrosa...nästan allt finns i ljusrosa..suck!vet inte hur jag ska göra..min svägerska har redan fått hem grejorna till inbjudningskorten som hon ska göra till oss. blir en gåva till oss...suck suck suck...att de ska va så svårt färgtema.
    Åh, men grönt och brunt är ju så fint ihop! Det kanske inte var till så stor hjälp iofs..

    Hur mycket får klänningen kosta? Kan du tänka dig att beställa från Kina? Där kan ni välja ut modell och sedan färg helt efter eget tycke.

    Jag är absolut ingen modeguru eller så, men om jag har förstått min syster rätt så kommer det mer grönt i kklädväg under våren 2010. Om du vågar avvakta...
  • Fenixx

    ja jag röstar också att du har kvar ditt färgtema. inte alls partisk.

  • sarahkka76

    Ang förrätt så ska vi ha skgen kvaringsnittar. De finns i det buffét vi ska ha.

    Jag tycker inte att man behöver matcha klänningen med färgtemat, huvudsaken är att man får det som man vill ha det.

    Lycklig88: jag röstar för att du ska ha kvar ditt färgtema

    Åh jag vill att hösten ska komma så vi kan fortsätta med planeringen Är så sugen på att smaka tårta! Och beställa ringar!

  • källerudd

    Hihi samma här och brukar tycka det är så roligt att åka till mina föräldrar (vilket vi ska i helgen) för då kan man diskutera en massa med mamma =) Men så ska brossan va i stugan med ett helt gäng kompisar...vi har ju inte/vill inte berätta för någon..så blir svårt att planera nått i helgen :S

    Men vi ska nog ha e toppen helg ändå

  • Lycklig81

    Mrs Opp skrev 2009-06-25 13:53:17 följande:


    Åh, men grönt och brunt är ju så fint ihop! Det kanske inte var till så stor hjälp iofs.. Hur mycket får klänningen kosta? Kan du tänka dig att beställa från Kina? Där kan ni välja ut modell och sedan färg helt efter eget tycke. Jag är absolut ingen modeguru eller så, men om jag har förstått min syster rätt så kommer det mer grönt i kklädväg under våren 2010. Om du vågar avvakta...
    ja jag tycker oxå jätte mycket om grönt och brunt, m2b min gillade mer ljusrosa och brunt..hmmm ?? inte vanligt för en kille ..ska man börja tvivla?? hahaha nä då

    Nu gav du mig hopp, jag hoppas på att de stämmer att de ska komma in mera grönt 2010..bara att vänta och se :) annars får de bli något i brunt.
    Tb ska stå sj för klänningarna...ser de ut som än så länge Därför får de va me en hel del och bestämma hur de ska se ut..vill att de sj ska va nöjda :)

    De där med Kina..hmm hur går de till om de inte skulle passa?? någon som vet?
  • Everton

    Igår eftermiddag ringde juveleran & sa att min ring är klar!!! :o) SÅÅÅÅÅ Glad!
    Vart lite nervös om jag inte skulle gilla den eftersom den var egendesignad så vi hade bara diskuterat hur den skulle se ut. Men när jag såg den & provade den så var den PERFEKT!
    Jag är såååååååååå glad. Sambon tyckte jag hade ett fånigt leende hela tiden...men men är man så himla glad så är man!! :o)

    Det tråkiga är att jag får inte bära den på ÖVER 1 år!!!! Det känns jättetråkigt. Jag vill bara visa upp den för alla. hahahahaha

    Jag hoppas att när ni får era ringar att i känner likadant som jag. Att det känns perfekt!

  • sarahkka76

    everton: vad kul med ringen, när kommer bilden?

  • josspossgirl1

    jag förstår att du är jätteglad över ringen.. jag fick ju min för ca en månad sen, och jag går och provar den ibland.. *fniss* Över ett år kvar.. suck, men tiden går fort, snart är det ju faktiskt "BARA" ett år kvar

  • Everton

    Min sambo säger att han ska gömma den för mig så jag inte provar den varje kväll..hahahaha men jag ska se om jag får in en bild på den senare :)
    Jaa jag hoppas att tiden går fort så jag får bära ringen...dock inte FÖR fort för nu försvann i stort sett allt vi hade sparat ihop till bröllopet....försvann in i en ring......!

Svar på tråden JULI - 2010 del2