• DanSa

    ny 15 september tråd??

    Hej på er alla 15 september brudar!

    Det verkar som den gamla tråden är stängd?!
    www.brollopstorget.se/Forum-1-22/m2306372.html
    Kan vi fortsätta i denna? Försökte se om det var någon annan som hade startat men jag hittade inget.

    Hur går det för er?

  • Svar på tråden ny 15 september tråd??
  • Septembercess

    14.00 - Jungblom (tidigare Tossi)
    15.00 - majsanna, Septembercess
    15.30 - Blivande Fru Ljung
    16.00 - Billa, Picolina (bettan27)

  • Septembercess

    gahh har inte fått tag på kantorn ännu..jag ringer och ringer..hon vet ju inte vilka salmer+ marscher vi ska ha..

  • majsanna

    Det verkar bli fint väder på lördag enligt smhis hemsida. Alla fall där jag gifter mig, Östergötland. I början var det ett stort regnmoln men nu är det en stor sol!!!
    Vad härligt!!

  • Mrs  B

    14.00 - Jungblom (tidigare Tossi)
    15.00 - majsanna, Septembercess, Mrs B
    15.30 - Blivande Fru Ljung
    16.00 - Billa, Picolina (bettan27)

    Nu är det nära och mina nerver börja komma......!!!!!!!!!!!!

  • Mrs  B

    majsanna

    Här har de tyvärr lovat regnskurar...... :(

  • mazarinen

    Lycka till på lördag!
    En dag som inte går att glömma

  • Berglund

    14.00 - Jungblom (tidigare Tossi)
    15.00 - majsanna, Septembercess, Mrs B, Berglund (hette förut Melonrush)
    15.30 - Blivande Fru Ljung
    16.00 - Billa, Picolina (bettan27)

  • Jungblom

    Nu är jag vaken mitt inatten pga av att jag inte kan ställa om mitt dygn till dag, kommer inte sova något i senare idag heller, får försöka lägga tidigt ikväll.
    Är massor av små grejer kvar att göra.

  • Billa

    Hur streaasde är ni idag då?! Hehehehe! Idag ska vi duka å få ut alla grejjer till lokalen, hämta tårtor, fixa å dona å så kommer min släkt från england idag oxå så då ska vi äta middag med dom! Blir spännande att se hur vi hinner!!

    Ha en trevlig dag alla!

  • majsanna

    Vi ska snart iväg och duka vi också. Känner oss dock lite slitna idag då vi igårkväll fick en kombinerad möhippa/svensexa! Det var en total överaskning. Trodde bara vi skulle ut och äta med värdparet! En utförligare beskrivning kommer.

Svar på tråden ny 15 september tråd??