• ~emma~

    Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2

    Eftersom den gamla tråden har stängts av startas här en ny!

    Här samlas vi som ska gifta oss 2006 och som bor i Malmö-Lund-området. Vi träffas och fikar ganska ofta, alla är välkomna :)

    Detta är vårt år tjejer, wiiiiiii :D

  • Svar på tråden Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2
  • ~emma~

    hjartat73 - www.diamant.nu/ här finns massor av information.

    Hur gör man? - ska bli kul att träffas på onsdag!

  • Hur gör man?

    Tack ~emma~ kul att träffa nån jämårig som med ska gifta sig... saker och ting börjar falla på plats... Vi ska nog dessutom hinna med en tripp till Asien innan (!) bröloppet!

  • Hur gör man?

    Bröllopet menar jag! *stavar som en kratta*

  • lillabunny

    Hann inte med färgaffären vid Dalaplan idag, blev försenad på jobbet... Så det kanske hinns med imorgon. Tack för tipset i alla fall hjartat73.

  • ~emma~

    Hur gör man? - wow, lucky you! Var ska ni åka någonstans?

  • ~emma~

    Ska förresten äntligen träffa kocken på restaurangen och gå igenom allt, på tisdag! Ska bli spännande :D

  • lillabunny

    Vad kul ~emma~... Har ni några idéer om vad ni vill käka?
    Har försökt att få tag i dem som har hand om slottet där vi ska gifta oss och ha festen för en liten genomgång. Bröllopsexperten hade minisemester, så jag får återkomma på lördag! :)

  • ruthie76

    ~emma~ Blir det något på fredag?

  • hjartat73

    Tack ~emma~ ska kolla sidan.

    Hoppas du hittar ngt lillabunny.

    För alla som vill glöm inte lördag kl 10 vid Pressbyrån Gustav Adolfs Torg...tur i brudbutikerna. *ler*

  • Hur gör man?

    Det blir Hong Kong och Kina... en MASSA som ska fixas. Kan berätta mer på fikan den 25:e! Denna gången ska INGET stoppa mig från att komma!!! Behöver träffa fler som är lika stressad/halvt panikslagna för at skorna är en halv nyans fel och liknande LIVSVIKTIGA saker! :D

Svar på tråden Lund-Malmöbor? Bröllop 2006 nr2