• Joseefiine

    Bröstförstoring 14

    Börjar med en ny tråd...

  • Svar på tråden Bröstförstoring 14
  • platt88

    Dixiet: När ska du op dig? Det blir 550cc eller-? :)

  • shakynose
    Jasminaa skrev 2009-02-09 23:11:21 följande:
    shakynose: hoppas ärret inte syns så mycket, så du har gjort en bröstoperation kan du berätta lite hur det känns när gjorde du det implantat osv? skulle vara skönt att höra från någon som gjort det
    Gjorde det för ett och ett halvt år sedan, runda implantat 275cc, mjuka (coh 1) och det känns väldigt bra!
  • Jasminaa

    shakynose: härligt att det känns bra hoppas det blir så för mig med, vad hade du för bh storlek innan och nu efter?

  • Dixiet

    den 23 feb:):).. så de är snart:D:D

    Jag håller nog fast vid 550cc än så länge:) har fram till op-dagen att ändra mej, så de känns jätte bra..
    de enda jag funderar på nu är om strleken kommer påverka min träning alldeles för mkt:/.. spenderar ändå många timmar i veckan på gymmet..:)

  • shakynose
    Jasminaa skrev 2009-02-10 17:44:42 följande:
    shakynose: härligt att det känns bra hoppas det blir så för mig med, vad hade du för bh storlek innan och nu efter?
    Hade 70B nu är det 70E. Men att det är så stor skillnad handlar mest om att basdiametern är så stor. Ser mer ut som 70C.
  • platt88

    Dixiet: I början kanske tills du vänjer dig.

    Du måste bäretta hur det går och hur det känns, sj har oxå börjat fundera på att göra 550cc /// Ville göra 400cc från början men idag träffade jag en tjej som hade gjort 400 och de var stora och fina,men jag vill nog ha mer :P

    Kram

  • Dixiet

    klart jag kan uppdatera hur de går:):)

    kram

  • platt88

    Har någon op sig i proformaclinic i Stockholm eller hört något om dr Michael Olenius? Hörde att de var bra...

  • Garbo6

    platt88: inne på Plastikkirurgiforum finns det flera som har opererats av dr Olenius och är nöjda. gå in där och sök på honom så bör du få upp flera trådar. www.plastikkirurgiforum.se

    tyvärr går det ju inte att skriva något själv eftersom admin har stängt av möjligheten att registrera sig, men det kan ju vara bra att bara läsa vad andra har skrivit oxå.

  • Faanny

    Har en liten fråga :) Är 80C en motsvarande 75D. Eller hur är det där, nån somn har kollen?

Svar på tråden Bröstförstoring 14