Sommar 2007
Dags för en egen sommar tråd.. innan vi splittar månad för månad.
Vår månad är 26 maj.
Hur ser det ut för er?
Dags för en egen sommar tråd.. innan vi splittar månad för månad.
Vår månad är 26 maj.
Hur ser det ut för er?
Noomi
Jag tror def att vi ska gifta oss tillsammans! Jag håller just på med överlevnads listan som ska finnas i en korg i badrummen! :D
Huvudvärkstabletter (som funkar med alkohol givetvis ;)
Handkräm
Skavsårsplåster
en gångskamera - vad GÖR folk på toan ;)
(annars kommer vi inte att ha engångskameror)
Om jag får tag på billiga flipflops i olika storlekar
Breathmints
...vi kan väl fylla på förslag?
Gerda- haha, det kanske får bli dubbelbröllop då! :D
Jättebra med korgar i badrummen, skavsårsplåster var ju ett måste!
Hade som förslag till killen att man kunde ha en polaroidkamera på toaletten eller utanför, men han vägrade. Litade inte på att folk tvättade händerna ordentligt, haha. Men en kamera ska vi definitivt ha, även fast det flesta säkert tar med sig digitalkamera.
Fler förslag, hmm...
* tamponger
* hårspray
* munspray
* klädrulle
* genomskinligt nagellack till maskor
* näsdukar
Ska tänka lite till, men nu _måste_ jag till skolan!
Hi hi....
Andreas har lovat ta hand om den kameran... jag har mega bacillskräck.
Vi kommer att ha en bärbardator där folk kan tanka över sina bilder.
En polaroid kamera vid "gästboken" där man skriver en hälsningar och sätter dit ett kort :) Kanske nåt sånt kan vara aktuellt?
Tack för förslagen! Perfekta - skriver ner direk!!!
Korgar i badrummen med nödvändiga prylar låter bra, jag stjäl helt fräckt er idé och skriver ner den. Borde kanske inhanlda ett fint häfte att skriva ner alla idéer i... :)
Lioness - det är inte att stjäla! ;) Systerlig givmildhet :D :D :D
Blivand eköpte mig ett sött linneinbundet anteckningsblock för att slippa alla lappar ;) å så har jag en lite pärm med menyer, offerter etc.
Gerda- Killen pratade med stensättaren idag och den sidan han brukade beställa av vänder sig enbart till företag tyvärr. Vet inte om han frågade om våra internetsidor var bra eller ej, men han tyckte iaf att min sten var en bra deal.
Tänkte försöka hitta fler sidor, men Blue Nile och Mondera är de som hittils har verkat mest seriösa.
Nu har jag också en grupp, men den är ganska tom ännu.
groups.msn.com/Lowenzahn/pictures
Hi hi Lioness - vad har postat på din grupp eftersom du valt VUXEN??? :D
Nu har jag iaf ansökt :D :D :D
Ojdå... Det var inte meningen, bara oskyldiga bilder på kort o.dyl. :D Går det att ändra på nåt sätt?
Vilka bra idéer och snygga inbjudningskort!? (ska ringa Malin (min kompis) som ska formge inbjudningskort mm, bums..