• Pumpkin

    Snart fruar! Sommarbröllop 2008 spurtar mot målet.

    Tufftufftuff tufftufftuff TOOOT TOOOT – Nästa anhalt: Tråd nr. 10!

    Tänk att tiden har gått så fort! Nu är det snart sommar brudar, om ett halvår är vi alla fruar Förvånad Välkommen till vår härliga tråd! Här har en del av oss huserat sedan januari 2006 medans en hel del har hittat hit längs vägen, och alla är lika välkomna. Det är bara att armbåga sig in i gänget Flört De som mest frekvent hänger här just nu är:

    Med bestämt datum:

    080524 Brud 080524
    080620 Alvaerevahome.gamman.se/inahjärtaradam / www.alvaereva.blogspot.com
    080628 Bellanotebridetobe.weddingannouncer.com
    080628 AnneiLundvigifteross.weddingannouncer.com

    080705 Snitte - 5/7 2008rebeccaochmagnus.weddingannouncer.com
    080705 Pumpkinlarsandangelicaswedding.blogspot.com / foreverandever.weddingannouncer.com
    080705 Mitziemoe
    080705 Pärlplattan
    080712 Flamora
    080719 Anja 19 juli 2008anjasbrollops.blogg.se / anjaochdaniel.weddingannouncer.com
    080719 Niennabrollopsplanering.blogspot.com
    080719 Fröken Planera
    080726 Anettan73tobiasoanette.weddingannouncer.com

    080802 sommarbrud 080802steffiochtommy.weddingannouncer.com
    080802 GME76
    080808 Hedebris hedebris.weddingannouncer.com
    080808 Vidalila
    080809 Englaliandreasjohanna.weddingannouncer.com
    080809 KKC
    080816 Annimminnic.weddingannouncer.com

    Med mage istället för datum, men lika välkommen ändå:
    sajber.pillan
    home.gamman.se/pillanochkjelle

    Vi har även våra egna ”hustomtar” – dvs brudar som redan gift sig som hänger här med oss då och då Skrattande

    *Vi uppdaterar inte listan i tråden, det blir så himlans rörigt då*


    Vill också passa på och säga följande:
    Om jag har glömt någon är det inte för att ni inte är välkomna eller att ni på något sätt är mindre värda, det är bara svårt för mig att komma ihåg alla som kommer in i den här tråden och har ni då inte mailat mig så kan det hända att ni inte finns med på listan. Maila mig nästa gång så kommer ni med Flört

    Förra tråden: www.brollopstorget.se/Forum-5-21/m2664811.html

    Dåså, låt planerandet och snackandet fortsätta!

  • Svar på tråden Snart fruar! Sommarbröllop 2008 spurtar mot målet.
  • Pumpkin

    Snälla snälla säg inte vad som hände i Desperate Housewives. Jag ska se inspelningen imorgon!

  • Kärleksvindar

    ok lovar!!Men det var fruktansvärt bra idag kan jag säga


    Pumpkin skrev 2008-05-06 22:28:15 följande:
    Snälla snälla säg inte vad som hände i Desperate Housewives. Jag ska se inspelningen imorgon!
  • Kärleksvindar

    ok lovar!!Men det var fruktansvärt bra idag kan jag säga


    Pumpkin skrev 2008-05-06 22:28:15 följande:
    Snälla snälla säg inte vad som hände i Desperate Housewives. Jag ska se inspelningen imorgon!
  • Bellanote

    Ja mega bra var det.. längtar tills nästa vecka..

  • Fröken Planera

    Bellanotte, jag tycker att det är helt ok att vara lite bitchig i detta läget! Be dem flytta instrumenten!! De måste väl för fasen begripa att ni inte vill ha dem där...!

  • Bellanote

    Ja ska se vad kyrkan säger om det och hon före deras vigsel med. för de som ska ha band gifter sig kl 15,00 och det är ju dem före vid 14,00 och vi efter 16,00 så vi båda måste ha dem på vigseln så att säga. så det är ju inte bara vi.

  • Fröken Planera

    Vilket förhandlingsläge ni har då... 2 Bridezillas mot en. Ni måste vinna denna förhandlingen. Jag kan väl aldrig tänka mig att det första brudparet heller vill ha instrumenten där!


    Bellanote skrev 2008-05-06 22:39:31 följande:
    Ja ska se vad kyrkan säger om det och hon före deras vigsel med. för de som ska ha band gifter sig kl 15,00 och det är ju dem före vid 14,00 och vi efter 16,00 så vi båda måste ha dem på vigseln så att säga. så det är ju inte bara vi.
  • Anja 19 juli 2008

    Bellanote

    ja ganga ihop er med par nr 1 mot par nr 2

    Om två brudpar vägrar så är det tyngre än bara ett ju!

  • Bellanote

    Jag tror inte de som ska ha bandet där tänkte rikigt så när hon berättade att de ska ha ett band. utan det enda hon frågade var så det var ok att de övade innan så det inte krockade med vårat men vi har ju ingen som ska öva så det var ju lugnt. var nu jag kom att tänka på att va fasen instrumeneten och det kommer ju int ehinnas forsla iväg mellan. får nog ta upp det nästa vecka när vi träffas. för hur i hundan ska de hinna ta ner ljud och alla instrument på en kvart och under den tiden ska även våra gäster sätta sig ner med.

Svar på tråden Snart fruar! Sommarbröllop 2008 spurtar mot målet.