Fler augusti -09?
Är jättelångt kvar till augusti -09, men har smått börja planera ändå :) Finns det flera som slår till då?
Är jättelångt kvar till augusti -09, men har smått börja planera ändå :) Finns det flera som slår till då?
Förresten, går prästen med på att viga utomhus, ex.vis i någon vacker trädgård (linné?)?
De borde de göra.
Hör med kansliet om det går och vart i så fall.
Jag har precis börjat mecka med inbjudningskorten Det är ju jätteroligt. Och det kommer kännas helt underbart när dom är färdiga och slippa tänka på det
Vi har bokat wärdshus och vet vilken kyrka vi vill gifta oss i !
Har köpt lite småsaker så att det blir färdigt så att man bara har dom stora kvar sen !
Nu har vi äntligen prel. bokat Galejan, men inte hunnit skriva på något avtal än. Tänk om något större sällskap vill boka samma datum och han blåser oss. Usch, snacka om bröllopsnerver..
Hej Alla!!
Vi gifter oss den 1 augusti 2009. Vi har bokat kyrka och köpt sambons kläder. Söker min klänning jag ska ha. Känns skönt att ha sånt färdigt.
Sen ska vi fråga svärföräldrarna om vi får deras ringar. Dom har dom inte på sig. Tänkte det kunde vara kul att ha deras ringar.
Hihi, vi ska också gifta oss 1 augusti 2009=)
I hjärta J skrev 2008-05-14 12:04:16 följande:
Jag och min pojkvän kommer gifta oss samma dag som Löving, laris och I hjärta J.
Vi har i tanke kommit ganska långt i planeringen, men inte i handling. Vi vet exempelvis vilken kyrka vi skulle vilja vigas i men har ännu inte varit där och frågat om det går för sig..
Thewedding skrev 2008-03-30 20:11:32 följande:
Hej!
Vi gifter oss också i augusti -09. Den 15/8 för att vara exakt . Har redan köpt min klänning,bokat kyrkan, och ska beställa min ring nu. Skönt att se att det finns fler brudar som är ute i god tid
. Har i stort sett hela bröllopet planerat i huvudet, så nu ska det bara bli som jag vill oxå...
Kram Jennifer