Fikasugna bröllopsplanerare i Göteborg?...Del 3
Välkomna till del tre av den fantastiska fikartråden!
Välkomna till del tre av den fantastiska fikartråden!
Malm: man skulle inte kunna få låna "Vägen till Avonlea" av dig kanske? *hoppfull*
"...When the dog bites
When the bee stings
When I'm feeling sad
I simply remember my favorite things
And then I don't feel so bad..."
Åh... när vi ändå pratar klassiker... en som jag älskar (och kanske Addiz me?? Tänkte på din fest! ) är Grease!! Har sett den en miljon gånger!!
Addiz,
Jag har inte köpt den än! Det är mitt nästa inköp från CDON. Du kan få låna Anne på Grönkulla så länge om du vill!
Sound of Music - har jag bara sett delar av
Dagboken - vet jag inte vad det är för film
Mary Poppins - har jag inte sett
Tezz: JAAAAAAAAAAAAAAA...
Första gången jag såg den grät jag sååå mycket.. svarade inte telefonen eller nånting.. Mamma o J ringde säkert 10 ggr var..
Oh ja, Grease icke att förglömma, jag tror jag kan den utantill... (Precis som S O M, M P och L A... ;)
Malm: aha, missuppfattade... blev dock extremt sugen. Måste nog kolla in på CDon lite... *tralalala*
Nides: Jag valde körsång som tillval, tredje året på gymnasiet. Då fick jag sjunga den solo på ett uppträdande... *pirrigt* Jag berättade inte för någon av mina vänner eller släkt att jag skulle sjunga solo... så det är knappt någon som vet det... hehehe!
Så då vart det dammsuget.
Bara att börja med badrummen.