• Ab fab

    Fikasugna bröllopsplanerare i Göteborg?...Del 3

    Välkomna till del tre av den fantastiska fikartråden!

  • Svar på tråden Fikasugna bröllopsplanerare i Göteborg?...Del 3
  • Addiz

    Malm: man skulle inte kunna få låna "Vägen till Avonlea" av dig kanske? *hoppfull*

  • Nides

    "...When the dog bites
    When the bee stings
    When I'm feeling sad
    I simply remember my favorite things
    And then I don't feel so bad..."

  • TezzAmore

    Åh... när vi ändå pratar klassiker... en som jag älskar (och kanske Addiz me?? Tänkte på din fest! ) är Grease!! Har sett den en miljon gånger!!

  • Fröken Malm

    Addiz,
    Jag har inte köpt den än! Det är mitt nästa inköp från CDON. Du kan få låna Anne på Grönkulla så länge om du vill!

  • FredagenDen13

    Sound of Music - har jag bara sett delar av
    Dagboken - vet jag inte vad det är för film
    Mary Poppins - har jag inte sett

  • Nides

    Tezz: JAAAAAAAAAAAAAAA...

    Första gången jag såg den grät jag sååå mycket.. svarade inte telefonen eller nånting.. Mamma o J ringde säkert 10 ggr var..

  • Addiz

    Oh ja, Grease icke att förglömma, jag tror jag kan den utantill... (Precis som S O M, M P och L A... ;)

  • Addiz

    Malm: aha, missuppfattade... blev dock extremt sugen. Måste nog kolla in på CDon lite... *tralalala*

  • TezzAmore

    Nides: Jag valde körsång som tillval, tredje året på gymnasiet. Då fick jag sjunga den solo på ett uppträdande... *pirrigt* Jag berättade inte för någon av mina vänner eller släkt att jag skulle sjunga solo... så det är knappt någon som vet det... hehehe!

  • bauti

    Så då vart det dammsuget.
    Bara att börja med badrummen.

Svar på tråden Fikasugna bröllopsplanerare i Göteborg?...Del 3