• Pumpkin

    2008 Sommarbröllop - Originalen tuffar vidare

    Fasten your seat belts and make your comfortable - here we go again!

    2007
    Oktober
    20/10 drömbrud ? Joy 18 år & Andreas 19 år, Stockholm.
    joyochandreas.weddingannouncer.com

    December
    15/12 InaHjärtarAdam ? Irina 22 år & Adam 24 år, Södertälje.
    www.brollopstorget.se/Brudpar/hemsida.php
    31/12 MrsNyberg2B ? Åsa 27 år & Peter 32 år, Tranås.

    2008
    Januari
    12/1 Mysan98

    Februari
    2/2 Lucy_ ? Anna 19 år & D 25 år.
    16/2 ~Norrsken~ ? Angelica 22 år och Lars 27 år, Skellefteå. (KANSKE!)
    foreverandever.weddingannouncer.com

    Mars
    8/3 Snart_FruL ? Madeleine 33 år & Mikael 33 år, Kortedala.

    Maj
    5/5 blivandefruandersson08 ? Therése 26 år & Daniel 27 år, Vagnhärad.

    Juni
    Brud 2008 ? Sara 21 år & Henrik 22 år, Göteborg.
    kling2008.weddingannouncer.com
    sajber.pillan ? Pernilla 30 år & Kjell-Åke 33 år, Nyköping.

    Juli
    5/7 snitte ? Rebecca 22 år & Magnus 23 år, Karlstad.
    5/7 gica ? Gica 26 år & Mr Right 29 år, Göteborg.
    19/7 Anja74 ? Anja 32 år & Daniel 33 år, Lund.
    anjasbrollops.blogg.se

    Augusti
    2/8 Helmborn2B ? Camilla 22 år & Anders 27 år, Lerum.
    camilla-anders.weddingannouncer.com/
    2/8 B & S ? Samantha 26 år & Bojan 26 år, Göteborg.
    2/8 angelica79 ? Angelica 27 år & Richard 28 år, Eslöv.
    www.brollopstorget.se/Brudpar/79angelica/
    8/8 Vidalila - Madeleine & Jonas.
    Malinanan ? Malin 25 år & Jens 26 år, Sundsvall.

    Länk till gamla trådar:
    1. www.brollopstorget.se/Forum-1-22/m1441035.html
    2. www.brollopstorget.se/Forum-1-21/m1592119.html
    3. www.brollopstorget.se/Forum-1-21/m1774171.html
    4. www.brollopstorget.se/Forum-1-21/m1914213.html

  • Svar på tråden 2008 Sommarbröllop - Originalen tuffar vidare
  • vårbrud2008

    Norrsken
    Nej, det kom faktiskt en och annan tår hos mig också. Jag var helt klistrad vid tv:n och sambon bara pratade om att han ville gå och lägga sig.

  • Maggies

    Reprisavsnitten på Sjunde himlen som gick på vardagar vid halv fyra var väl typ säsong 10 tror jag. I alla fall en del. Men nu har de börjat om från början igen. Hoppas nya avsnitt kommer snart.

  • Maggies

    Cityakuten! Nån som följer det?

  • Pumpkin

    Japp, det var säsong 10 Sista säsongen, säsong 11, visas i USA just nu.

  • Pumpkin

    Nja, följde Cityakuten förr, och kollar gärna på ett reprisavsnitt då och då, men annars har jag tappat bort mig helt i den serien.

  • Maggies

    ~Norrsken~: Okej. Jag missade de sista avsnitten i säsong 10. Måste försöka få se dem.

  • vårbrud2008

    Lucy_
    Följde Cityakuten när de började för då hade jag tv3, men de sista åren har jag inte haft kanalen så då har jag inte kunnat följa doktoterna.Synd på en sån bra serie.

  • Maggies

    vårbrud2008: Det är verkligen en bra serie. Har följt den länge nu.

  • MrsNyberg2B

    Jag tycker det är roligt att se Sjunde himlen från början, när man ser hur skådespelarna växt och blivit stora! Jag gillar att titta på det, fast ibland kan jag nog tycka att det är lite väl "ordentligt".

    blivandefruandersson - ahaaa! Du tänker så! Men eftersom det är så långt kvar till påsk borde de ju kunna ta hem lite nya fjädrar till dig! Fråga hos butiken!

    Har fått bekräftelse på bokningen! Lätt lite pirr i magen av det. Det var behövligt för annars är det en riktig äckeldag igen, varje gång jag vaknat i natt har jag bara haft svårt att andas och haft ångest. Sen skulle jag lämna in bilen, så när jag väl fått somna igen så ringde ju klockan såklart. Men nu sitter jag här med er istället, det är roligare!

  • Pumpkin

    MrsNyberg: Tufft med bekräftelser, allt blir ju lite mer verkligt

    Jag har också en sån skitdag idag, har känt mig gråtfärdig sen jag vaknade, men inga tårar kommer. Börjar jobba om 2 timmar och 20 minuter, ser verkligen inte framemot det.

    Förresten fick vi ett ganska glädjande besked här om dagen. Det verkar som att priserna på lägenheter här i vårt område stigit mer än vi trott. En orenoverad (och då snackar vi verkligen orenoverad sen typ 60talet) 4a i huset bredvid såldes för 700000kr med utgångspriset 300000kr. Vi trodde inte ens att dom skulle få utgångspriset pga skicket på lägenheten Hur som helst bådar det gott inför den dagen vi ska flytta och sälja vår lägenhet (om det blir snart alltså) för vår lägenhet är ju nyrenoverad och har ett något bättre läge, även om det bara är en 2a Men vi som räknat med typ 200000kr för vår kanske kan se framemot 300000kr eller mer om vi har tur

Svar på tråden 2008 Sommarbröllop - Originalen tuffar vidare