• Redaktör Kristin

    Alla hjärtans TÄVLING - Ett skepp kommer lastat med halsband!


    Vi vill fira denna kärlekens vecka genom att köra igång en klassisk ordlekstävling. På fredag klockan 15.00, när det är Alla hjärtans dag, då utser vi vinnarna.

    Tävlingsreglerna är enkla. Du ska skriva in ett ord. Första bokstaven i ditt ord ska vara samma som sista bokstaven i föregående inläggs ord. Exempelvis hjärtA, AlltiD, DyrbaR, RinG… osv.

    Det finns tre möjligheter att vinna ett av de fina hjärthalsbanden i äkta silver från Guldfynd (värda 398:-/st).

    Två halsband går till de två deltagarna som skriver in flest ord.

    Två halsband går till de deltagare som skriver in de mest kärleksdrypande orden. (Utses av Bröllopstorgets jury.)

    Ett halsband går till den deltagaren som skriver det inlägg som är så nära inlägg 4 358 531 som möjligt. (Det finns som ni vet massor av inlägg i Bröllopstorgets forum. Under denna vecka kommer vi enligt beräkningar att nå över 4 358 531 inlägg. Det av denna tråds inlägg som är närmast vinner ett halsband.)

    Visst låter det roligt!

    Nu kör vi igång. Ett skepp kommer lastat med

    GuldfynD…
  • Svar på tråden Alla hjärtans TÄVLING - Ett skepp kommer lastat med halsband!
  • TheD

    (Jag kollade hur många sidor jag och du har.... Du måste ju vinna!) Ekipera

  • Kalejdoskop

    Dygnsrymt (Jaså, ja jag hoppas :)) Men sen om det är en vinst att sitta här 24/7 vet jag inte ;) )

  • elhsara

    Traumatisk (haha om vi hade jobbat dessa timmar hade vi haft råd med många halsband ;) )

Svar på tråden Alla hjärtans TÄVLING - Ett skepp kommer lastat med halsband!