- +
- Mina länkar
- Skapa en ny tråd
- Regler
- Forum
- Senaste
- Nya trådar
- Omröstningar
- Quiz
- Obesvarade
- Hetaste
- Kategorier
- Köp & sälj
- Accessoarer
- Brudklänningar
- Dukning & dekoration
- Festkläder barn
- Festkläder dam
- Festkläder herr
- Make up & skönhet
- Mat & dryck
- Ringar & smycken
- Skor
- Underkläder
- Väskor
- Övrigt
- Anonyma rummet
- Ekonomi
- Juridik
- Relationer
- Övrigt
- Blommor
- Brudbukett
- Övriga blommor
- Ekonomi & budget
- Budget
- Privatekonomi
- Fest & övernattning
- Dikter
- Dukning & dekoration
- Festlokaler
- Herrgårdar & slott
- Hotell & övernattning
- Möhippa & Svensexa
- Tal
- Tips & lekar
- Transporter
- Foto & trycksaker
- Fotografer
- Inbjudningskort
- Trycksaker
- Video
- Kläder & mode
- Accessoarer
- Brudklänningar
- Festkläder barn
- Festkläder dam
- Festkläder herr
- Klädkoder
- Skor
- Underkläder
- Väskor
- Kropp & hälsa
- Kroppen
- Vikt och träning
- Behandlingar
- Lokala grupper
- Blekinge
- Borås
- Dalarna
- Gotland
- Gävleborg
- Göteborg
- Halland
- Jämtland
- Jönköpings län
- Kalmars län
- Kristianstad
- Kronoberg
- Malmö
- Norrbotten
- Skåne
- Stockholms län
- Stockholms stad
- Södermanland
- Uddevalla
- Uppsalas län
- Utlandsboende
- Värmland
- Västerbotten
- Västernorrland
- Västmanland
- Västra Götaland
- Ystad
- Ö-vik
- Örebros län
- Östergötland
- Övrigt
- Mat & dryck
- Catering
- Dryck
- Mat
- Tårtor
- Medlemstrådar
- BT-träffar
- Musik
- Festmusik
- Vigselmusik
- Namn & juridik
- Efternamn
- Juridik
- Pyssel & presenter
- Favours
- Gör-det-själv
- Presenter
- Relationer
- Sex & samlevnad
- Frieri & förlovning
- Kärlek
- Vänner & familj
- Resor
- Bröllopsresa
- Bröllopsresa Sverige
- Ringar & smycken
- Guldsmeder
- Morgongåva
- Ringar
- Smycken
- Skönhet & hår
- Behandlingar
- Frisyrer
- Make up
- Naglar
- Tävlingar
- Lektrådar
- Tävlingar
- Vigsel
- Borgerligt
- Brudfölje
- Bröllopsberättelser
- Frieri & Förlovning
- Jubileumsdagar
- Kyrkligt
- Kyrkor
- Regnbågsbröllop
- Temabröllop
- Vigsel utomlands
- Vigselseder
- Vår månad
- Januari
- Februari
- Mars
- April
- Maj
- Juni
- Juli
- Augusti
- September
- Oktober
- November
- December
- Övrigt
- övrigt
- Veckans fråga
- Bloggar & hemsidor
- Bröllopstorget.se
- Efterlysning - media
- Fråga mig vad du vill
- TV & kändisar
- Övrigt
-
Äldre 19 Jan 14:41274211 visningar1436 svar1436274211
Brudar 2016 här kan vi följas åt :)
Jag fick oxå min möhippa i lördags, var helt oförberedd, fick åka konståkning med två st tränare, så gjorde jag och de 3 tjejerna ett konståkningsprogram till Let it go i filmen Frost. jag älskar den filmen och vi kommer gå in till den låten, så det var jätteroligt. Var lite orolig först att jag skulle trilla o bryta benet 2 v innan bröllopet,men jag trilla bara en gång, de andra fler gånger
Sen åt vi tapas och drack mera vin och sen gick vi ut o dansa till kl 04, och sen skulle jag vara på jobbet kl 12man var ganska sliten men det gick ändå bra o jobba, o med ngr lager smink så tyckte alla jag såg så pigg ut på jobb
-
Äldre 19 Jan 14:48
Igår gjorde jag secret box foto till min blivande man som han ska få på bröllopsdagen tillsammans med ett handskrivet brev om hur mycket jag älskar honom.
var en kompis till mig som tog foto, hon är "hobbyfotograf" och vi fick låna ett rum och miljön kring ett helt underbart hotell vid havet. Jag har lite ångest över min slappa mammamage sen en graviditet,men det kändes så himla bra och göra det, och hon tog hänsyn till att jag inte ville ha med så mkt mage på alla bilder. Jag är supernöjd, vill bara säga att om någon funderar på att göra det, så gör det,, det var såååååå skoj
Lägger ut några av bilderna här om någon vill ha lite tips -
Äldre 22 Jan 07:51
Jag kommer ha samma klänning hela kvällen. Resonerar som så att den är sååå fin och tiden jag får ha den är ju bara en dag så då vill jag njuta till fullo. Jag har läst tips att man ska gå på toa på fel håll, dvs man sätter sig åt andra hållet på toan.
-
Äldre 23 Jan 23:55
Ett tips till er som har längre kvar än jag, börja med era festprogram i god tid, vi har hela tiden tänkt att det är låååång tid kvar och bara gjort lite, blev lite panik igår när vi insåg att vi bara var halvvägs, nu har vi blivit klara,men ett helt onödigt stressmoment.
-
Äldre 25 Jan 11:41Jag har också bara 6 dagar kvar, helt otroligt, Vi gifter oss på lördag.Tingeling89 skrev 2016-01-25 09:55:52 följande:Den var ju jättesöt och känns brudig även om den är lite kortare
har inte hittat nåt sånt så det får bli att gå på toa baklänges haha
Fatta att det bara är 6 dagar kvar!!!!
fattar inte att tiden gått så fort.
Har du läget under kontroll? -
Äldre 29 Jan 18:56Mina nerver var bra tills vi öva i kyrkan o organisten inte kan låtarna vi ska ut o in till. Trodde jag skulle börja gråta. Nu middag sen sova. Min sminkning börjar kl 7 o fotografering kl 10augusti skrev 2016-01-29 11:22:25 följande:
Jösses vad tråden rör sig!
Man är borta en vecka och sen är man läst ???? ( smileys inte frågetecken, vet j aldrig vad som blir)
Imorgon är man gift då.
Kalla fötter är rätt ord tror jag, vill typ ställa in allting och bara gå till rådhuset och få ett papper.
So Much pressure!
Min sambo har räknat timmar hela veckan och jag har typ varit som en struts och vägrat prata om det alls. Haha
Nojjar mig att folk kommer ha tråkigt, att de kommer sitta fel,att artisterna sjunger fel, att jag nyser, hickar eller svimmar i kyrkan, att ingen kommer dansa, att folk super för mkt, att något går sönder, att jag spiller på min klänning, att böabla la la
Dessutom skickade bubbelroom en klönning som tog två veckor att leverera och dessutom fel klänning till min tärna så om hon har tur hinner den rätta komma idag, men då hinner hon inte korta av den och ja. Kan det bara vara över nu.
Just nu känner jag mest för att ta en sup och ett par atarax på det, men jag är klok nog att inte göra det tack o lov.
Hoppas ni andra som gifter er imorgon klarar bröllopsnerverna bättre än mig ????????
-
Äldre 2 Feb 08:58
Nu är man gift. Vi lyckades pricka in enda lördagen i jan på typ 10 år när Borlänge inte hade snö. Klart att vi är besvikna när snön var anledningen att vi åkte 70 mil. änny mer surt när det på söndag morgon började snöa. Och vi hade regn under vår fotografering. Men vi har redan bestämt att vi ska förnya våra löften om ngt år i is kyrkan.Kvällen. innan trillade min man så vi fick åka o röntga hans arm o sitta på akuten till kl 02. O sen upp kl 06. Trots vädret som nog kommer ta ett tag att komma över så hade vi en super bra dag som gick alldeles för fort. Pga min mans smärta i armen valde vi o avsluta middagen redan vid 23 , men det gjorde ingenting. Ska sammanfatta mer av bröllopet när vi kommit hem från fjällsemestern.
-
Äldre 2 Feb 09:09
-
Äldre 2 Feb 09:12
Sen fick vi båda världens bästa bröllopspresent, då jag testade plus på söndag morgon. Vi hade det på känn då jag kräktes och mådde illa redan från torsdagen. Så om allt går vägen denna gång så blir det en bebis i höst.