• LillaC

    Idag är det dags!

    Vaknat en timma innan väckarklockan ringer och kan inte sova en blund till trots tunga ögonlock. Blivande maken sussar fortfarande sött och här sitter jag och försöker slå ihjäl tid så jag inte ska hinna bli alltför nervös. Väskan är packad, kläderna hänger framme, tårtan är hämtad, buketten har jag fått en tjuvkik på och den var så vacker att jag höll på att börja lipa inne hos floristen. Hur jag ska klara mig igenom en vigsel utan att storgråta övergår mitt förstånd . Skönt att få en liten lugn stund för snart börjar det rulla på med förberedelser av olika slag. 

    Lycka till alla 19:e maj-brudar! 

  • Svar på tråden Idag är det dags!
  • Linda L
    Hjärta va härligt!! grattiis, och vilket kanonväder ni fått! Hjärta
  • Emelie 87

    Grattis och lycka till alla. :) 


    En man, två barn, oändligt med kärlek
  • Anneli256

    Fint du skrivit. Mina magnerver börjar..är själv i slutspurten.. nästa lördag smäller det för oss :) Lycka till idag.

  • vinterfrost

    Grattis. Hoppas dagen blev lika underbar som du hoppats på :)

  • LillaC

    Tack alla! Så då var man gift . Dagen var allt vi hoppats på och mer därtill trots vissa missöden. Men sånt spelar i slutänden ingen roll... några tårar kom som jag misstänkt men jag storgrät i alla fall inte . Bild, hmm jag är lite blyg, men jaja bjuder väl på en med suddade ansikten då



    Önskar stort lycka till till alla ni som har er dag framför er, som någon sagt här ovanför se till att njuta för det går alldeles för fort!

  • lovingyou

    Oh underbart! Grattis till er! Ni är jätte fina :)


    Ja det där med tårar är ju lite svårt att hålla inne om det bara kommer Jag kommer nog gråta mycket

  • LillaC

    Tack så mycket vinterfost, lovingyou och Joli84!

Svar på tråden Idag är det dags!