• daniiel

    Visa DIN brudklänning! :D

    Jag vet att det finns trådar där det visas upp klänningar. Det finns också en tråd där man visar upp sig som brud. Jag skulle vilja att denna tråden var ett mellanting. I brudklänninstrådarna är det många som visar upp modellbilder med klänningar och skriver "Jag ska ha denna klänningen." och det är ju jätteroligt visserligen, men jag tycker det är roligare med bilder där personen i fråga bär klänningen.

    Nu vill jag se dig i din klänning! Solig

    Oavsett om du redan är gift eller ska gifta dig. Oavsett om den är köpt i brudbutik, på blocket, på HM eller beställd från Kina, ja eller om den är vit, röd, rosa eller någon annan färg. Jag hoppas att ni vill visa upp er i er underbara brudklänning Skrattande

    Jag är redan gift sedan ett tag tillbaka och såhär såg jag ut i min, Kinaköpta, brudklänning.



    Nu hoppas jag som sagt att du vill visa dig i din! GladTRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-03-20 12:44
    Påpekar igen att du ska bära klänningen (ha den på dig) på bilden/bilderna som du lägger in här! :)

    I annat fall hänvisar jag till de andra "brudklänningstrådarna" som finns.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-09-26 17:58
    Jag påminner om något som många redan skrivit:

    Snälla - när ni citerar inlägg.
    -Plocka bort bilderna från inlägget ni citerar (markera och ta bort)
    -Alternativt, förminska bilderna (Markera och dra i ena hörnet)

    Om ni inte kan göra något av ovanstående saker så skriv personens nick i fet-text i början av inlägget istället så slipper det bli så rörigt.
  • Svar på tråden Visa DIN brudklänning! :D
  • väktarbrud


    Lite slarvigt snörad och rosetten och banden ska stoppas in under. Underbart litet släp i spets efter!
  • mimi00
    väktarbrud skrev 2012-04-11 18:12:14 följande:


    Här är min underbara klänning som gör att jag får timglasfigur första gången i mitt liv :D
    Den kommer från Forever Yours
    Jättefin =) vad kostade den?
  • EmlizPemliz
    eilennam skrev 2012-04-11 15:49:04 följande:
    Skoj!!! javisst är den underbar!  Har du lagt bild här?
    Ja det stämmer bra att det är Qarma! ;) När gifter ni er och vart?;)
    Ja, min bild ligger nånstans i början av tråden :)
    Vi gifter oss 1:a September i Lösens kyrka, ni då? 
  • väktarbrud

    Mimi00 >> Tack! :) Jag köpte den av en barndomskompis som gifte sig i den förra året. Hon betalade 7000 kr har jag för mig.

  • M040812J

    Va kul! Jag har suttit och klurat på om det var samma ;) hittade inte din tråd hehe. Båda är underbara!

  • M040812J

    Sandraa: de va dig jag skulle citera ;) ipaden ville inte riktigt %)

  • annapanna88
    väktarbrud: jättefin klänning! Var något i den stilen jag trodde att jag ville ha från början, men så blev det inte riktigt :)
  • Sofi K
    Amejuli skrev 2012-04-10 23:21:13 följande:

    Åh, tack!


    Vigseln var i Hågelbyparken, nära Tumba utanför sthlm. Det finns flera otroligt vackra ställen i parken som tyvärr inte "hyrbara" och då får man ju chansa lite. Men vi valde att hyra teaterplatån i parken där det finns ett relativt stort tak på pelare utifall att det skulle regna. Inte den allra vackraste platsen i parken enligt mitt tycke men ändå väldigt fint med vattenfall i bakgrunden och prunkande grönska. Och hyr man det spärarrar de av platsen så man får vara ifred. Ström till högtalare och sånt finns. Blev riktigt bra och vi hade tack och lov tur med vädret.! :)


     


    Låter härligt ändå, trots att ni inte kunde hyra det finaste stället :)


    Hoppas bara att det finns sådanna ställen lite mer i västergötland :)

  • väktarbrud

    Annapanna88: Och jag som var helt säker på att jag skulle ha en enkel tunn chiffongklänning! Haha man hinner verkligen ändra sig under planeringens gång :)

  • väktarbrud

    Annapanna88: Nu hittade jag din bild! Det var typ en sån klänning jag var ute efter egentligen innan jag blev kär i den jag har nu! Man kan ju säga att vi har bytt stil med varandra! Cool

Svar på tråden Visa DIN brudklänning! :D