• MSW

    Livets toppar och dalar

    I den här tråden har det "tjötats" en hel del genom åren (planeringen för nästa sommars femårsjubileum har redan påbörjats), allt eftersom har den gått från att vara en "hur vet man att man är gravid"-tråd till att bli en vänskapstråd!

    Här avhandlas allt som rör barn/familj, resor, internet shopping, tråddejter, husdjur, god mat/bak och allt annat man kan tänka sig! Och vi både gläds och gråter med varandra!

    Trots att vi är utspridda över hela Sverige (mer eller mindre) så blir det en hel del olika tråddejter i olika konstellationer!

    Tempot är för det mesta högt och det kan nog vara lite svårt att hinna med/komma in i tråden, men vi välkomnar alla, men vill då gärna ha en någorlunda presentation, typ var man bor, var i barnkarusellen man befinner sig, skostorlek och vilken favorit choklad man har och vad mer man kan tänkas vilja dela med sig av!

    Då kör vi!!

    Förra tråden finns här: www.brollopstorget.se/Forum-5-21/m3733191.html

  • Svar på tråden Livets toppar och dalar
  • nennesjuttioåtta

    ojojoj catfight utanför. Nancy vann!

  • nennesjuttioåtta

    Oupsie – mår du fortfarande illa alltså? Trots ehh... vafanhettteree Lergigan? Vilken vecka är du i nu? 


    Tänk att folk påverkas så olika, jag hade aldrig några problem med hur saker smakade (fast jag var inte sugen på choklad) eller med ändrad smak. Men jag mådde inte illa heller. Däremot har jag ganska dålig matlust nu och det finns heller inte så mycket plats så helt plötsligt klöks jag och P får äta upp resten av maten, om det inte bara är ett tillfälligt stopp. Typiskt när jag ska "ladda som inför ett marathon".

  • nennesjuttioåtta

    moaaahahahhaha jag har ensam tagit över herraväldet över tråden!

  • nennesjuttioåtta

    Nennenaninannaaa ni nannan nanina

  • nennesjuttioåtta

    nininininannna ninininannanan ninaannanana na na

  • nennesjuttioåtta

    sitter och surfar tillsammans på var sin dator. Helt i onödan, visar det sig eftersom han ändå har samma tråd uppe (undrar nog varför jag fnissar så)

  • nennesjuttioåtta

    Och där bytte han till hotmail

  • nennesjuttioåtta

    här regnar det lite grann

  • nennesjuttioåtta

    nancys bakben är lika långt som mitt framben

Svar på tråden Livets toppar och dalar