• kassandra

    sommar brudar 2008 luleå

    hejsan alla luleå brudar hur går det för er skriv gärna lite här jag ska gifta mig 2008.08.30 i råneå kyrka.Ska vi ha en luleå träff så hä på vårkanten kanske och prata bröllopstips och ideer?

  • Svar på tråden sommar brudar 2008 luleå
  • kassandra

    halloj brudar i luleå ville bara säga att jag var in på ia för attt köppa bh till brudklänningen och dom kom med en bh men kuporna var stora som vå kepsar jag höll på att skratta i hjäl mig ! Men dom sa att det är din storlek jojo tänkte jag men mycket riktigt den satt som gjuten helt underbar fick dess utom rabbat pga att den var sista och lite nött .så köpte jag spets strumpbyxor . Kram p¨å er nu ska jag och träna vilket härligt väder!

  • gulleva

    Jag har också bekymmer med att hyra underkjol. Min brudkläning är köpt i Umeå, jag bor i Boden och ska gifta mig i Stockholm.

  • kassandra

    ojoj så många ställen ! Vart i stockholm ska ni gifta er ?
    Jag får nog kontackta cinderella i piteå där jag köppt min klänning det är bara långt bort!

  • kassandra

    hej jag är så ut tråkad blä så mycket att göra runt bröllopet hinner inget annat har ingen att pratta brölopsgrejor med kan ej pratta om allt med min m2b . Kram på er vilket väder vi har
    har någon gjort någon hippa för er ännu och vem ska göra den?
    Tänk om ingen gör det ......

  • kassandra

    hohoho någon där? god natt!

  • kassandra

    Ska någon av er på svartöstad dagarna i morgon lördag?
    Det är otroligt trevligt där ! loppis ,ponnyridning, uppträdande ,mat försäljning. Vi ses kanske.

  • Hjalmar

    jag kommer gifta mig i luleå 9/8.. har just varit å inhandlat lite ljus, servetter osv. Det börjar närma sig, känns lite konstigt, nu först börjar man väl förstå att man verkligen ska gifta sig:D

  • kassandra

    daa är det bara en vecka kvar!!? men vad tiden går fort har du fixat allt ?Har du bilder på klänning, hår, smycken ,buketten, kyrka med mer vore kul att se! Grattis! Vart var det du skulle gifta dig?
    Hjalmar : Vart ska ni gifta er ?

Svar på tråden sommar brudar 2008 luleå