• Pumpkin

    Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.

    Tufftufftuff tufftufftuff TOOOT TOOOT – Nästa anhalt: Tråd nr. 9!

    Tänk att tiden har gått så fort! Nu är vi inne på VÅRT ÅR brudar, om ett år är vi alla fruar Förvånad
    Välkommen till vår härliga tråd! Här har en del av oss huserat sedan januari 2006 medans en hel del har hittat hit längs vägen, och alla är lika välkomna. Det är bara att armbåga sig in i gänget Flört De som mest frekvent hänger här just nu är:

    Med bestämt datum:

    080524 Brud 080524
    080620 Alvaerevahome.gamman.se/inahjärtaradam / www.alvaereva.blogspot.com
    080628 Bellanotebridetobe.weddingannouncer.com
    080628 AnneiLund

    080705 Snitte - 5/7 2008rebeccaochmagnus.weddingannouncer.com
    080705 stjärngudinnan
    080705 Pumpkinlarsandangelicaswedding.blogspot.com / foreverandever.weddingannouncer.com
    080705 Mitziemoe
    080705 Pärlplattan
    080712 Flamora
    080719 Anja 19 juli 2008anjasbrollops.blogg.se / anjaochdaniel.weddingannouncer.com
    080726 Anettan73tobiasoanette.weddingannouncer.com

    080802 Englaliandreasjohanna.weddingannouncer.com
    080802 Steffis steffiochtommy.weddingannouncer.com
    080802 GME76
    080808 Hedebrishedebris.weddingannouncer.com
    080808 Vidalila
    080808 B & Sbojanochsamantha.weddingannouncer.com
    080816 Annimminnic.weddingannouncer.com
    080816 Du & Jag
    080823 jeeksa080823marcusochjenny.weddingannouncer.com
    080823 Schatzilein

    Med mage istället för datum, men lika välkommen ändå:
    sajber.pillanhome.gamman.se/pillanochkjelle

    Vi har även våra egna ”hustomtar” – dvs brudar som redan gift sig som hänger här med oss då och då Skrattande

    *Vi uppdaterar inte listan i tråden, det blir så himlans rörigt då*

    Vill också passa på och säga följande:
    Om jag har glömt någon är det inte för att ni inte är välkomna eller att ni på något sätt är mindre värda, det är bara svårt för mig att komma ihåg alla som kommer in i den här tråden och har ni då inte mailat mig så kan det hända att ni inte finns med på listan. Maila mig nästa gång så kommer ni med Flört

    Dåså, låt planerandet och snackandet fortsätta!

  • Svar på tråden Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.
  • AnneiLund

    Men tjena.......
    Så fin.....
    Åhhhh.....
    Vill ha.......
    suck...helt underbar, verkligen!!!!
    Du kommer vara MYCKET mindre på BT sen


    Nienna skrev 2008-04-04 11:39:23 följande:
    En hamiltonstövare. Bilder finns här: bannahoj.blogspot.com
  • Pumpkin
    Anne: Nej, inget festande. Vi träffas vid strax före 10 och Snitte åker hem vid 22 så då gör väl vi andra det också
  • Pumpkin
    Nienna: Ska ni jaga med hunden så småningom?
  • AnneiLund

    Ja man kan ju ha kul även utan sprit....har jag hört!! :-9
    Ha ha ha ha, nä men det blir säkert hur kul som helst!
    Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-04-04 11:43:03 följande:


    Anne: Nej, inget festande. Vi träffas vid strax före 10 och Snitte åker hem vid 22 så då gör väl vi andra det också
  • Nienna
    AnneiLund skrev 2008-04-04 11:41:02 följande:
    Men tjena.......Så fin.....Åhhhh.....Vill ha.......suck...helt underbar, verkligen!!!!Du kommer vara MYCKET mindre på BT sen
    Ja, risken finns ju. Han är såå söt och vi har längtat så länge nu, sen innan han ens blev till. Vi bokade alltså en valp när det bara var bestämt att det skulle paras.
  • Nienna

    Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-04-04 11:43:27 följande:


    Nienna: Ska ni jaga med hunden så småningom?
    Ja, harjakt blir det med honom. Sen blir det fler hundar så småningom, ev. en älghund. Jag är också sugen på en Golden, men de är ju apporterande fågelhundar och vi jagar inte så mycket anka här.
  • Pumpkin
    Anne: Ja man kan faktiskt det Vi lär få skitskoj!

    Nienna: Jag är också så himla sugen på vovve, men det får vänta tills vi köpt hus/gård eller åtminstone bra mkt större.
  • Nienna

    Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-04-04 11:48:38 följande:


    Anne: Ja man kan faktiskt det Vi lär få skitskoj!Nienna: Jag är också så himla sugen på vovve, men det får vänta tills vi köpt hus/gård eller åtminstone bra mkt större.
    Ja, vi har ju velat ha hund lääänge, men har ju bott i en trång lägenhet på tredje våningen, så vi väntade tills vi hade plats. Sen blir det ju hundgård så han kan vara ute på dagarna när han blivit större och vi jobbar. Nu är det ju perfekt med en valp eftersom jag är hemma hela dagarna, han kommer inte behöva vara ensam nåt de första månaderna.
  • Nienna

    Ju, ju, ju... Ska stryka det ordet ur min vokabulär!

Svar på tråden Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.