• CmD

    Bilvande brudar i Jönköpingsområdet? Del2

    Tänk vad fort tiden kan gå... Snart tre månader sedan Lilla Li startade den förra tråden.
    Vi är några blivande brudar som träffas någon gång ibland för att fika och ventilera ideer. Bor du i närheten av Jönköping och vill hänga på är du hjärligt välkommen.

    Vi är även öppna för förslag på andra aktiviteter.

  • Svar på tråden Bilvande brudar i Jönköpingsområdet? Del2
  • Lilla Li

    korall: Nej men jag funderar på att anlita dem till att göra en secret box när det börjar närma sig. :)

    Lillstumpan: Kul! Tyvärr var hon sjuk igår så vi möttes aldrig. Det blir nog senare i veckan eller nästa vecka. Hon sa att rimligt inflyttningsdatum för oss är till nästa jul. Hade varit så härligt - tomten är helt perfekt! Precis vad vi vill ha! Får se vad hon har för husförslag bara - vår egen ritning blev lite dyr så hon har ritat om det.

    Tänk bara: bröllop i augusti, bröllopsresa i november, inflyttning i huset i december... :) Det är ju drömmen!

  • korall

    CmD: hoppas du kryar på dig snart d¨å! magsjuka är inget roligt...

    milou27: Läste tidigare i tråden att din man brukar sjunga på bröllop, vad tar han för att sjunga en eller två sånger?

    Ni andra: Vi syns ikväll1

  • Shiliz

    Korall & Lilla Li: Hur hittar jag er ikväll?

  • Milou27

    korall: Ja du,säg det.. :) jag ska höra med honom. Inga skyhöga priser direkt eftersom han också tycker att det är roligt. De senaste bröllopen han sjungit på har varit när våra nära vänner gift sig så då har det givetvis inte tagits något betalt där. Men jag ska höra med honom ikväll så återkommer jag till dig!

  • korall

    milou27: Ja gör så! Du ska inte med på fikan ikväll då?

    Shiliz: Jag har en svart jacka med skärp i midjan, jeans, håret i tofs. Kan vänta utanför vid 19.

  • Shiliz

    Korall: Ok, då står jag också utanför vid 19. Jag har långt brunt hår, nedsläppt och lugg. Ska jag ta med mig tidningarna? Ni var ju inte med förra gången då jag hade med mig dem.

  • en dag i juni

    Jag kommer också... fast lite senare vid åtta ungefär

    17/1, 19:00 på Claras.
    Kommer:
    - Annelie
    - Sheila
    - Korall
    - En dag i juni

  • Milou27

    Korall: Jag skulle hemskt gärna men jag jobbar sent ( har jour på sjukhuset , suck) och sen ska jag på massage :) Jag följer gärna med en annan gång!

  • Shiliz

    en dag i juni: Vad kul att du också kommer!

  • en dag i juni

    Shiliz tycker jag också :)

Svar på tråden Bilvande brudar i Jönköpingsområdet? Del2