Har också blivit anmäld för det en gång, men då läste jag i reglerna att man inte får fråga efter eller erbjuda sångtexter (såna som en artist har rätt på antar jag) och noter, inte ens tipsa om var man kan hitta dem eller erbjuda sig hjälpa om den ena parten skickar ett mail.
79aras: Ett troll är en person som egentligen inte är ett dugg intresserad av det vi egentligen talar om här på forumet (bröllop och relationer) utan bara är med för att uppröra, göra folk ledsna och arga. Har stött på de mest osannolika historier på denna sajt och andra som sedan visats vara skrivna av ett "troll" som bara ljög för att få uppmärksamhet. Väldigt trist och väldigt omoget. Ibland lägger troll sig i redan skapade trådar och för fram de mest osannolika åsikter i syfte att reta folk och ibland skapar de egna trådar i samma syfte.
Sweet Saint: Håller med om att det är lite extremt att anmäla allt, t ex är anser jag personligen att erbjuda hjälp med låtar och texter är bara nåt positivt för oss här (kanske inte lika positivt för artisten) men jag tycker inte man kan dra alla som anmäler över en kant och säga att de är mammor med anmälarbehov. Tyvärr finns det folk som spårat ur flera gånger på sajten som verkligen förtjänat att bli anmälda (troll t ex) och att bli anmäld är inte så hemskt som det låter om man nu inte gjort värsta grejen! Man får en varning och skärper man sig är allt lugnt. Fortsätter man att strunta i forumets regler varnas man igen och börjar man inte sköta sig åker man ut. Bollen ligger alltså hos en själv, vill man följa forumets regler eller inte. Tror knappast att någon åker ut direkt!