daniiel skrev 2012-05-15 20:26:04 följande:
pulmonate - När jag ser hur tex ni kommer gifta er, så vill jag bara gråta över vårt bröllop! :P haha
Åh det var ju snällt sagt. Men jag minns att jag sett foton på eran lokal och tyckte att ni gjorde det bra. Gillade er stil med.
Vi har ju den turen att man bor här. Det finns så många fina ställen att gifta sig på och det är som en dröm. Det kostar iof lite att gifta sig här, som man hade kunnat dra ner på, men samtidigt sparar vi på middagen, trots att vi har en ganska stor (jämfört med priserna i Sverige). Desutom är italienska gäster ganska givmilda *tacksam*.
Hade vi gift oss i Sverige var jag väldigt inne på Hvens gamla kyrka

Det stora problemet var just att hitta ett ställe som kunde ha över 100pers och inte var för dyrt. Det andra problemet är just att det är en Ö, vilket tvingar alla till att övernatta (vilket jag iof hade hoppats alla skulle göra..men man vet ju aldrig..). Jaja, nu har vi bestämt oss för Italien iaf, mycket till Italienarna's besvikelse