• brud0606

    Inga trollhättebor som ska gifta sig 2006

    Är det inga Trollhättebor som ska gifta sig nästa år alltså 2006,vore kul att träffa er och byta lite ideér??

  • Svar på tråden Inga trollhättebor som ska gifta sig 2006
  • Bebbsen05

    brud0606
    Är inne nu...

  • Lindha

    Det ska finnas en butik med brudklänningar i Trollhättan, någon som varit där? Är dom trevliga? Har dom stort utbud?

  • nenne1

    Du menar nog dreamnette. Nej jag tycker hon som äger affären är riktigt tyken ibland. Har hört fler som säger det. Glad att jag inte köpt min klänning där. En kompis som skulle prova klänningen där en sista gång innan bröllopet hade gått upp lite i vikt. Hon pikade henne och sa att du kanske kan ha klänningen ändå. Nej sa min kompis, jag vill gärna att ni lägger ut den, vilket inte hade varit så populärt.Men hon kanske inte är lika otrevlig mot alla.

  • brud0606

    Jag tycker att hon Martina på dreamnette är väldigt trevlig och hon kan sin sak. Har inte pratat så mycket med ägarinnan..

  • Lindha

    Hittade en bröllopsbutik i Nygård, lite närmare oss. Så vi ska dit på onsdag. KUUUL! :)

  • Anna&Michael

    håller med om det där med dreamnette. min sambo var hon jättetrevlig mot men mot mig va hon lite avig. min sambo hyr kläder där men jag åkte till madame glamour i uddevalla istället. myyyycket trevliga människor där, fick all hjälp jag kunde få. verklgien urgulliga!

  • Lindha

    Tack för tipsen! Slipper jag åka flera mil i onödan :)

  • Lindha

    Var faktiskt på Dreamnette idag. Fick hjälp av Jeanette, ägarinnan, hon var jättegullig och hjälpsam, trots att vi hade barnvagn med oss. :)

  • Anna&Michael

    Lindha

    Va skönt att hon var trevlig :) Hon kanske har haft dåliga dagar när vi andra va inne ;)
    Fick du tag i nån fin klänning?

  • 95johsv

    Jag och min sambo ska gifta oss under nästa år. Runt trollhättan. Men vi vet inte vart vi vill vara!!!

    Nån med bra tips?

Svar på tråden Inga trollhättebor som ska gifta sig 2006