Bra bröllopsbutik i Västerås och Örebro!
Jag undrar om någon har något tips på en bra bröllopsaffär i V-ås eller Örebro. Både för uthyrning och försäljning av brudklänningar.
Mvh
Mumintrollet
Jag undrar om någon har något tips på en bra bröllopsaffär i V-ås eller Örebro. Både för uthyrning och försäljning av brudklänningar.
Mvh
Mumintrollet
I Örebro finns Annie H, det tycker jag är den bästa bröllopsbutiken där för de är så trevliga och hjälpsamma. Tyvärr är det lite dyrare där.
Billigast i Örebro är nog Brudspecialisten men jag gillade inte dem riktigt.
Altejé Zari i Degerfors är underbara. En stor lokal med MASSOR av kläder där man får titta i lugn och ro. Ägarinnan tittar till en ibland för att se om hon kan hjälpa till men vill man vara i fred får man verkligen det. Det är värt några extra mil tycker i alla fall jag som jämför med butikerna i Karlstad.
Jag tyckte bäst om Brudspecialisten i Örebro. Fast det finns två damer som jobbar där, å tydligen e den ena lite speciell.. Men om du har tur får du samma som tog hand om mig, å hon var super gullig! Lät mig vara i fred å göra vad jag ville.. Att dom dessutom e billigast e ju ett extra +
White Night tar ut väldiga överpriser på vissa klänningar, så om du går dit, jämför priser m andra affärer på de klänningar du gillar!
Annie H e oxå en trevlig affär, men som Bimbim sa, lite dyrare.
För mig kändes det bäst på brudspecialisten. Dom rekommenderar jag!
Tjejen som har Dressed4fest i Hökåsen(strax utanför Västerås) är jättetrevlig!! Där köpte jag min brudklänning!
I stan finns det annars Ursulas Fest- & bröllopskläder och Ruths högtidskläder.
Några fler känner jag inte till i Västerås.