• MamaJuice

    Glad upptempo utgångsmusik

    Vi vill ha en modern låt att gå ut till, gärna en med lite mer upptempo som t.ex. Chris Browns "Forever" eller Bruna Mars "I think I wanna marry you"


    Men båda dom känns så klyshiga!


    Snälla hjälp! Måste ha bestämt oss till imorgon!


    Tack!

  • Svar på tråden Glad upptempo utgångsmusik
  • KochM

    Vi ska ha Carolas "För alltid" (har varit Carolafan sedan jag var liten så ville gärna ha med en Carola låt). Funderade annars på Everything med Michael Buble.

  • Annary

    Vi ska ha Everything som en av solosångerna. Vi ska även ha Bruno Mars Marry som utgångsmusik fast bara instrumentalt på orgel (om nu kantorn får till noterna), klyschig måhända men den är så mysig :)

  • Wilda

    Vi hade "Att älska dig" med Shirley Clamp instrumentalt på orgel. Det var pampigt, men jag hade hoppats på att hon dragit på ännu mer och spelat den lite snabbare. Vill man ha tag på noter, så finns det en hemsida som heter www.notpoolen.com där man kan söka efter noter. Vi fick beställa noter därifrån själv och ge till kantorn för de fixade inte det.

  • Fremm

    Vi är oxå ute efter något annorlunda som utgånglåt och funderar på Forever med Kiss, den är så bra!!


    Kanske hade varit ännu roligare om det varit någon speciell låt eller artist som vi båda eller någon har som favorit men om vi inte kommer på någon annan så lär det bli den eftersom den är så där maffig och läcker som vi hade tänkt oss... vi kommer spela den på CD.

Svar på tråden Glad upptempo utgångsmusik