• daniiel

    Visa DIN brudklänning! :D

    Jag vet att det finns trådar där det visas upp klänningar. Det finns också en tråd där man visar upp sig som brud. Jag skulle vilja att denna tråden var ett mellanting. I brudklänninstrådarna är det många som visar upp modellbilder med klänningar och skriver "Jag ska ha denna klänningen." och det är ju jätteroligt visserligen, men jag tycker det är roligare med bilder där personen i fråga bär klänningen.

    Nu vill jag se dig i din klänning! Solig

    Oavsett om du redan är gift eller ska gifta dig. Oavsett om den är köpt i brudbutik, på blocket, på HM eller beställd från Kina, ja eller om den är vit, röd, rosa eller någon annan färg. Jag hoppas att ni vill visa upp er i er underbara brudklänning Skrattande

    Jag är redan gift sedan ett tag tillbaka och såhär såg jag ut i min, Kinaköpta, brudklänning.



    Nu hoppas jag som sagt att du vill visa dig i din! GladTRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-03-20 12:44
    Påpekar igen att du ska bära klänningen (ha den på dig) på bilden/bilderna som du lägger in här! :)

    I annat fall hänvisar jag till de andra "brudklänningstrådarna" som finns.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-09-26 17:58
    Jag påminner om något som många redan skrivit:

    Snälla - när ni citerar inlägg.
    -Plocka bort bilderna från inlägget ni citerar (markera och ta bort)
    -Alternativt, förminska bilderna (Markera och dra i ena hörnet)

    Om ni inte kan göra något av ovanstående saker så skriv personens nick i fet-text i början av inlägget istället så slipper det bli så rörigt.
  • Svar på tråden Visa DIN brudklänning! :D
  • MariaTM

    Den här ska jag ha på ett bröllop i augusti!


  • Cattis77

    Här har vi precis blivit man och fru :) Saknar känslan jag hade när jag hade min klänning på mig, önskar man kunde skickas tillbaka i tiden en stund :)


  • Milano

    Gud vilken fin! Vilket märke är den?


    DiePrinzessin skrev 2012-07-10 09:11:14 följande:
    Min klänning som jag fick bära i lördags :)


  • DiePrinzessin

    Milano: Tack så mycket Glad Det är från Forever Yours.

  • drömmer
    DiePrinzessin skrev 2012-07-10 12:18:36 följande:
    Milano: Tack så mycket Glad Det är från Forever Yours.
    Helt underbar!! Vilken modell är det?
  • Tokig
    DiePrinzessin skrev 2012-07-10 09:11:14 följande:
    Min klänning som jag fick bära i lördags :) 
    *nyfiken* Gifte ni er i Flädie?
  • DiePrinzessin

    drömmer: Det är en Forever Yours Informals. Style nummer: 310208. Jag är verkligen jättenöjd. Den satt mycket bättre än vad jag kom ihåg Drömmer 

  • hjgs
    Nudax skrev 2012-07-10 07:41:45 följande:
    Det hade varit nice, men din är nog för liten för mig. Jag har en storlek 44, ganska tjocka överarmar =P
    tänkte mest om du ville klämma å känna tänkte inte pack på dig min den ska jag behålla. men kan rekomendera den, va skön att ha på sig mjuk och strechig
  • DiePrinzessin
    Tokig skrev 2012-07-10 12:48:53 följande:
    *nyfiken* Gifte ni er i Flädie?
    Nej, det är i Dürnstein. En liten ord utanför Krems an der Donau i Österrike. Min man är därifrån. 
Svar på tråden Visa DIN brudklänning! :D