Tips på BILLIGA hemsidor som säljer ringar?
Tar gärna emot tips på alla sorters hemsidor som säljer billiga ringar då vi insett att vi inte har råd m. några 6000:-
Tar gärna emot tips på alla sorters hemsidor som säljer billiga ringar då vi insett att vi inte har råd m. några 6000:-
Givetvis finns det billigare alternativ än min ring med ganska stora diamanter.! Kan verkligen rekkomendera dem.! Svarar snabbt på frågor och ringen leveraras hem till dörren av ett FEDEX bud. Lycka till i ringletandet!
Todaygem, fast det fraktas från Bangkok och det tillkommer moms och tullavgifter i efterhand.
Satsa annars på TITAN i ringarna. Jag köpte helt släta ringar, lite rundade i formen, blankputsade och med diamant i min. Inklusive gravyr- knappt 1300 på Albrekts guld!
Titan ökar enormt nu inom vigsel och är otroligt slitstarkt! Vill man ha dem matta blir de mörkare grå i färgen,men blankputsade ser de ut som vitguld eller silver!
och som sagt- jag har DIAMANT i min, hade jag tagit guld hade jag fått ta CZ!!! Och ändå gick ringarna på sååå mycket mindre än vi räknat ändå!
Beroende på om de kan göra de vi vill ha så blir det Hellkes eller denna sida där dom är superbilliga! www.coititanium.com
tack för alla tips!
Vi har titanringar från titanringar.com och där kan man få låna ett ringmått så man kan mäta flera gånger hemma. Det fungerar så att man löser ut ringmåttet för en summa och när man sedan skickar tillbaka det och beställer därifrån så drar de av summan för ringmåttet så det är som en deposition man betalar för ringmåttet.
Jättebra sätt att få rätt storlek.
Titanringar.com har ju rent titan dvs 99,8 % titan i sina ringar och det gör ju att det faktiskt går att storleksändra om det behövs. En del andra tillverkare har 6/4 titan där det är 90% titan i och det går inte att storleksändra.
Hej jag har ett jätte bra tips! min kille o jag köpte min förlovningsring via den danska auktionssidan lauritz, jätte mycket fint där och man få tag i riktigt fina saker, jag fick tag i en jätte vacker solitär ring med en diamant på 0.9, jag betalade kanske en fjärdedel av vad den är värderad till.
Finns massor fint där :)
Jag tittat på ringar på www.hellkes.se är kär i dessa för till fället, dom har andra ringar också som är billigare tror jag
www.hellkes.se/vigselringar/volfram/1076_guldring_18k.html