Jag funderar på att byta klänning till festen
Jag funderar på att byta klänning till festen. mest för att de är kul att ha 2 olika
vad tycker ni om de.
Jag funderar på att byta klänning till festen. mest för att de är kul att ha 2 olika
vad tycker ni om de.
Håller med, den ska sitta på hela kvällen. Den ska man ju inte ha mer sedan. Bäst att njuta!!!!!!!
Skall du använda den fler gånger eller?
ja de kan kanske bli 2 olika bröllopskläningar
Anledningen till att man är försiktig med sin brudklänning är för att den kanske går vidare i familjen, alltså att någon annan har den på sig. Och jag älskar min klänning, MEN den är för klumpig att dansa i, och jag älskar att dansa. Jag är hur nöjd som helst med att byta klänning på festen. Efter vigseln, middagen och valsen då.
Tycker även att det är kul att variera lite och överraska folket :D .. Det finns jätte många som byter så Du är absolut inte den enda. Du gör det som känns bäst för dig, du vet ju själv hur klänningen sitter på dig och om du tror du kan dansa och så i den.
Självklart gör ni som ni vill men jag känner inte en enda som har haft en annans klänning på sig. Klänningen är jättespeciell och självklart vill man välja en egen som passar en själv bäst.
Men man gör ju som man vill såklart!
Men personligen känner jag INGEN som gjort det och tyckte det var jättejobbigt när svärmor försökte tvinga mig på hennes klänning. Jag vill absolut inte ha någon annans och jag vill självklart välja klänning själv. Det är min klänning och min smak det gäller. Sen sa jag inte att det var dåligt att ärva någon annans.
Håller med! Det är jätte fint att ärva en klänning från någon i sin familj.
Eh, jo det finns de.. Du kanske inte känner någon som gör det.. Kanske är för att dem inte har haft en klänning som man kan låna ut. Det är en ära att bära sin mammas eller någon i familjens klänning. Dock kan man göra om den lite eller vad som.
Själv väljer jag en klänning som både är snygg de 30 minuterna i kyrkan och som går att dansa i.