Inlägg från: Love2010 |Visa alla inlägg
  • Love2010

    Irriterande! "Kvinnan förändras när hon blir fru"

    Håller med föregående talare, de tär bara att ignorera. Men jag hade också blivit skitförbannad om min m2b hade kommit hem om kvällen och sagt vad som hänt.

    Håller med Alexxxi också, blir vi kvinnor klimakteriekossor och häxor blir männen vandrande surputts med för mycket prutt, rap och äckel. Wää!

    Så helt fel och hänga ut kvinnor sådär. men så kanske inte han chauffören heller uppvaktat sin fru på åratal och gjort henne sur för det. Bara för man gifter sig så betyder ju inte det att man ska lägga ner all par-verksamhet som många gör. Helt plötsligt verkar det vara ok och prutta hela tiden, skämta fula saker, och att inte spendera riktig kvalitetstid med sin partner. Då skiter man i det och låter allt gå före.

    Nej säger jag, bort med alla bittergubbar/fittor och börja lev!

    Jag ser framemot att gifta mig och min man är den jag älskar. Vi får jobba på relationen som alla par får göra gift eller inte. Hm.

Svar på tråden Irriterande! "Kvinnan förändras när hon blir fru"