• Vena

    Och... vad nu då?

    Vi gifte oss i Juli, allt blev ungefär som vi tänkt med kyrka, vackra foton, middag och dans. Dagen gick vansinnigt fort efter ca två år av härlig planering.
    Detta är absolut inget gnäll! det är underbart att vara gift, samhörighetskänslan och tryggheten i relationen är så härligt i det annars stressiga livet.
    Men.. Det var så roligt att planera! Vill planera mera! Har planer som skulle räcka till tre bröllop till! Någon som känner samma sak och som hittat ngt nytt och roligt att pyssla med som kan tipsa?
    kram alla!

  • Svar på tråden Och... vad nu då?
  • EoA

    Du kan få hjälpa oss med tips och råd. Vi har ingen aning om något egentligen och det hela känns ganska jobbigt fast vi vill gifta oss i alla fall :o).

  • fruJensen

    hahaha
    skaffa barn, där har du planering och underhållning så det räcker och blir över :)
    ska gifta mig i april och har en liten dotter så det är altid full rulle :P

  • workoutgirl

    Eller skaffa ett renoveringsprojekt Vi har renoverat vårt hus i två år, det tar aldrig slut

  • rottizz1

    var precis likadan som du =)
    Det lägger sig med tiden men det fortsätter klia lite i kroppen ändå. Gifte mig för 2,5 år sen, men än har det inte lagt sig helt, helt knäppt *lol*

Svar på tråden Och... vad nu då?