Secret box bilder imorn!!
Imorn ska jag fota mig... JAG ÄR DÖÖÖDS NERVÖS!!!
Hur ska jag bete mig..?? haha.. ska jag bara klä av mig i underkläder och säga.. fota mig?? hahaha
Imorn ska jag fota mig... JAG ÄR DÖÖÖDS NERVÖS!!!
Hur ska jag bete mig..?? haha.. ska jag bara klä av mig i underkläder och säga.. fota mig?? hahaha
Det kommer nog att gå bra om fotografen är proffsig :)
Jag var nervös när vi skulle ta bröllopsfoton, och då hade vi kläder på *HAHAHA*
Drick mycket vatten annars får du ont i huvudet !!! Vi fotade oss i över 2.5 timma , man var helt slut i skallen efter det :)
jag kom på en sak,... om du vill ha lite tips.. kolla runt på internet på olika bilder så har du lite mer kött på benen om vilken typ av bilder du själv vill ta ( om du nu inte redan har bestämt det .. )
:) berätta sen hur det var !! är nyfiken!
hhehe jag ska fota hos en hobbyfotograf .. min kusins ex mamma.. =) hahah.. hon är jätetduktig och jag har fotat där en gång tidigare med vanliga bilder.. och hon är helt ny påd etta..
jag hittar inga bilder direkt på nätet.. hittar typ bara hon den där birgitte...
:S
jag behöver hjääälp =)
Åh gud. Jag förstår om du håller på att få psykbryt. Jag skulle skaka sönder av nervositet. Men va kul! Fråga var du kan lägga kläderna om fotografen inte säger något, som en liten isbrytare. Fråga om han/hon har några bra ideer om hur ni ska börja. Jag tror att det kommer att gå jättebra. Tänk vilka fina bilder d har att se tillbaka på när du blir äldre. Berätta gärna hur det gick.
Lycka till!
Var ska ni vara då? I ett sovrum eller lokal?
Här finns lite kort och tips:
mphoto.se/innehall.html
Lite tips på bilder jag har sett...
Ligg ner på en del bilder a la nicole smith med benen i vädret.
Halvsitt och ta kort lite bakifrån så din käke kommer med och ner över brösten. Nu låter jag snuskig, men det var en jättefin ild jag såg. Och så hade hon en ros vid bh kanten
Om du vågar vara naken så är ju rygg och rumpbilden klassisk där du svankar lite. Gärna med ett långt pärlhalsband eller liknande ner över ryggen.
hehe näe naken vågar jag inte vara.. eller jag kommer kanks evara bar med tttarna.. fast kommr att ha nån sjal eller sånt över mig =)
hehe.. sån bild har jag sett.. en tjej som sitter med ett stort svart skynge runt sig.. så ser hon naken ut... för man ser inga klädesplagg.. =)
Ja du känner ju imorgon hur mycket du vågar. Lycka till, nu ska jag sova. Hoppas man får höra mer i morgon
gonatt
jag berättar imorn hur det gick =)
nåå hur gick det nu då!!!!!!1
:)
heheh jadu... det gick bra.. jag var stel som en pinne!!!!! =) men jag blev väl lite varm i kläderna sen... men jag kan lova att jag kommer aldrig bli modell! =) jag är inget för lättklädda fotografier =)
hehe men dte var en proffsfotograf som fottade mig. så det var jaa.. häftig.. så jag är asnyfis på hur bilderna blev.. får dom i veckan WHooohoo! =)
Vad skönt att det gick bra. Du måste återkomma när du har sett bilderna och berätta! Vad ska vi tänka på, undvika. Vad blev bra? Nu får du tipsa oss. Syrran ska nog ta på mig i sommar. Och jag kommer också vara superstel. Men vilket minne att ha.
Åh vad spännande, vad roligt att det gick bra! Jo jag tror också på att sminka sig ganska mycket om man vill att det ska synas att man har smink, just för att kameran äter upp det mesta i färg och kajalväg.
Själv ska jag fotas nästa söndag UTOMHUS... typ avskiljt i en stor park el något, det ska bli intressant..men supernervöst.
Jag kommer heller inte att ha klassisk brudutstyrsel (vita underkläder, spets och slöja) för min fästman gillar inte sånt så mycket, så det blir en riktig svart och lila korsett med svarta spetstrosor..kommer ju att se jättekinky ut! Vette sjutton hur vi ska ta korten så jag inte ser ut som en utvikningsbrud, men jag får väl öva på mer subtila poser ;) Fotografen vet säkert vad hon gör ändå..men nervöst är det!!
Red Scarlet skrev 2009-05-09 11:51:58 följande:
Red Scarlet skrev 2009-05-09 11:51:58 följande:
[citat]
Åh vad spännande, vad roligt att det gick bra! Jo jag tror också på att sminka sig ganska mycket om man vill att det ska synas att man har smink, just för att kameran äter upp det mesta i färg och kajalväg.Själv ska jag fotas nästa söndag UTOMHUS... typ avskiljt i en stor park el något, det ska bli intressant..men supernervöst.Jag kommer heller inte att ha klassisk brudutstyrsel (vita underkläder, spets och slöja) för min fästman gillar inte sånt så mycket, så det blir en riktig svart och lila korsett med svarta spetstrosor..kommer ju att se jättekinky ut! Vette sjutton hur vi ska ta korten så jag inte ser ut som en utvikningsbrud, men jag får väl öva på mer subtila poser ;) Fotografen vet säkert vad hon gör ändå..men nervöst är det!!
Du måste också berätta hur det gick sen!
MyrahCollin: Bra tips!
Någon som vågar visa någon bild sen? Kanske en anonym bild. Vi ska nog ta bilder i en skog och i morsans gamla sommarstuga