Hej igen fast på en annan tråd
Vi ska ha etet stort tält i trädgården och duka fint där inne med dukar på borden och blir ljus och kanske lite stenar men annars blir det nog inte så mycket dekoration. Ingen brudbåde eller nåt sånt i alla fall
Mitt motto är att hålla det så avslappnat och otraditionellt som möjligt men samtidigt så trevligt för gästerna som möjligt.
lillabruden skrev 2009-01-01 02:46:32 följande:
vi bjuder 50 men vet redan att inte alla kan komma. Vi vill ha ett litet bröllop, men vi kom på att vi har många som betyder så mycket för oss så det blev lite större än tänkt. Däremot blir det ingen bakelse-klänning, frack osv. Inte många traditioner vi följer faktiskt...Hur planerar ni? Ska ni hyra lokal eller?jag vet du redan svarat FromHereToEternity Mysigt det låter!! ska ni dekorera nått i trädgården eller?